Biczó Bence és Gyurta Gergely is bronzérmes

Posted by

Gyurta Gergely 1500 gyorson, míg Biczó Bence 200 pillangón szerzett bronzérmet a Tajvanon zajló Universiadén.

Gyurta Gergely, a Metropolitan Egyetem kereskedelem és marketing szakának frissen végzett hallgatójának legnagyobb versenytársai az olasz Gregorio Paltrinieri, a budapesti vizes vb aranyérmese és az ukrán Mihajlo Romancsuk, a vébé ezüstérmese volt.

A mezőny iszonyatosan erős voltát mutatta, hogy Gyurta a táv első felén a 4.-5. helyen úszott, D. Acerenza és a J. Lelliot  is előtte fordultak, de szerencsére tudta tartani magát az élbolyban.

A két világklasszis a táv felénél már 2, illetve 4 testhosszal is vezetett, Gergő, miután többen leszakadtak róla, végül a japán Nakayával vívott kiélezett küzdelmet, de a táv felétől már stabilan tartva a 3. helyét.

A japánnak nem sikerült a felzárkózás, Gergő folyamatosan visszaverte próbálkozásait, így végül 15:01,11-es idővel, alaposan megjavítva tegnapi eredményét megszerezte az úszócsapat első érmét, a magyar csapat 4. érmét, egy bronzérmet.

Az eredményhirdetésen láthatóan boldogan állt fel a dobogó harmadik fokára, ahol barátságosan fogott kezet a világbajnok és most már új Universiade csúccsal Unviersiade bajnok Paltinierivel.

1500 m, gyors:
1. Gregorio Paltrinieri (olasz) 14:47.75  perc (Universiade-csúcs)
2. Mihajlo Romancsuk (ukrán) 14:57.51
3. Gyurta Gergely 15:01.11

Biczó Bence, Nao Horomura és Daiya Seto. Fotó: Szentkirályi-Szász Krisztina

Biczó Bence bronzérmes 200 m pillangón

A japánok uralta nagyon erős mezőnyben Biczó Bencze fantasztikus utolsó 50 méterrel bronzérmet szerzett, Verrasztó Evelyn pedig a pontszerző 6. helyen végzett a női 200 m-es vegyesúszásban.

Az Edutus Főiskola kereskedelem és marketing szakos hallgatója 150 m-nél még az 5. helyen állt, az utolsó 50 méteren azonban tudott gyorsítani, így végül 1:56.16-tal harmadik helyen csapott a célba. Az első helyet a japán Nao Horomura, a szám junior világbajnoka új Universiade-csúccsal szerezte meg, a második az ugyancsak japán Daiya Seto lett.

A mai napon még egy döntőben voltunk érdekeltek, Verrasztó Evelyn a női 200 m vegyes úszásban 2:13.30-e eredménnyel pontszerzőként a 6. helyen végzett. Az elsőséget a japán Yui Ohashi szerezte meg új Universiade csúccsal (2:10.03).