Féltucat gól Dortmundban

Posted by

Az FSV Mainz 05 nevéhez híven 5-0-ra nyert Brémában, a mesterhármast jegyző svéd Robin Quaisonnak Szalai Ádám adta a harmadik gólpasszt.

Végül a Szalait váltó francia Jean-Philippe Mateta szerezte meg a vendégek ötödik találatát.

Dortmundban a hazaiak kétgólos vezetése után ébredt fel az RB Leipzig, Timo Werner a második játékrész elején hét percen belül duplázott (2-2). Werner ezzel 16 forduló után már 18 góllal áll a Bundesligában, erre legutóbb Gerd Müller volt csak képes.

Az 55. percben azonban Jadon Sancho is bevette Gulácsi Péter kapuját, végül a 77. percben a csereként pályára lépő cseh Patrcik Schick állította be a 3-3-as végeredményt.

A lipcseiek igen eredményesek idegenben: Gulácsi csapata négy gólt szerzett Berlinben a Hertha otthonában, majd 3-3-gólt jegyeztek Paderbornban és Düsseldorfban is.

Timo Werner duplázott Dortmundban. Fotó: GEPA pictures/ Roger Petzsche

Bundesliga:

Borussia Dortmund-RB Leipzig 3-3 (2-0)
Gól: J. Weigl (23.), J. Brandt (34.), J. Sancho (55.), ill. Timo Werner (47., 53.), P. Schick (77.)

Werder Bremen-FSV Mainz 05 0-5 (0-4)
Gól: R. Quaison (10., 19., 38.), J. Pavlenka (15., öngól), J. Mateta (81.)

Union Berlin-Hoffenheim 0-2 (0-0)
Gól: I. Bebou (56.), C. Baumgartner (90.)

Augsburg-Fortuna Düsseldorf 3-0 (1-0)
Gól: P. Max (32., 72.), T. Jedvaj (61.)