Fucsovics alaposan megizzasztotta Wawrinkát

Posted by

Fucsovics Márton háromszettes nagy csatában kikapott a svájci Stan Wawrinkától az egyesült államokbeli Indian Wellsben zajló, keménypályás tenisztorna férfi versenyének második fordulójában.

A 27 éves magyar először volt kiemelt egy 1000-es kategóriájú (Masters) tornán, így a 29. helyen rangsorolva erőnyerőként csak a második körben kezdett. A háromszoros Grand Slam-bajnok svájci ellen 1/2 volt a mérlege, mindhárom korábbi meccsüket tavaly játszották: a később tornagyőztes Fucsovics nyert Genfben, majd Wawrinka bizonyult jobbnak – meccslabdákat hárítva – Torontóban, illetve Cincinnatiben.

A remek labdameneteket hozó nyitószettben a svájci 4:5-nél elvette a világranglista 31. helyén álló Fucsovics adogatását, majd játszmaelőnybe került. A folytatásban a nyíregyházi teniszező sorra hárította ellenfele bréklabdáit, 4:4-nél két gyors brék következett, végül a rövidítésben Fucsovics 3-1-ről fordítva hozta a szettet.

A harmadik felvonás elején a közönség felállva tapsolt, amikor a magyar játékos egy átemelés után Wawrinkának háttal, a lába között mutatott be foghatatlan ütést, de az ATP-rangsorban 40. rivális brékelt, csakhogy 4:5-nél nem tudta kiszerválni a mérkőzést. Ekkor azonban Fucsovics is elbukta az adogatását, és 33 éves ellenfele 3 óra 24 perc elteltével lezárta a meccset.

“Nagyon színvonalas mérkőzésen vagyok túl, jól ütöttem a labdát, kevésen múlt a siker, és minden szettben megvoltak a lehetőségeim” – értékelt az MTI-nek Fucsovics Márton. “Fáj ez a vereség, harcoltam minden pontért, de Wawrinka rutinos ellenfél, sok nagy csatával a háta mögött. Ezzel együtt remélem, hogy legközelebb hasonló meccsen fordított eredmény születik” – tette hozzá.

A magyar játékos elmondta, még néhány napig Indian Wellsben marad, aztán a jövő hét közepétől már Miamiban edz, és egyelőre nem tudni, hogy az ottani szupertornán is kiemelt lesz-e.

Wawrinkára a harmadik fordulóban honfitársa, a 20-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federer vár.

Ezzel a magyarok számára véget ért a kaliforniai verseny, miután Fucsovics korábban párosban is kiesett, Babos Tímea egyesben és párosban is az első körben búcsúzott, míg Stollár Fanny a selejtezőben kapott ki.

A férfiaknál a kiemeltek közül kiesett Stefanos Tsitsipas (görög, 9.), Borna Coric (horvát, 11.), Marco Cecchinato (olasz, 15.), Nikoloz Basilashvili (georgiai, 17.), David Goffin (belga, 20.), Lucas Pouille (francia, 28.) és Alex de Minaur (ausztrál, 23.) is.

A zentai Györe László két játszmában győzött az argentin Guido Andreozzi ellen, a szerb-magyar teniszez következő ellenfele honfitársa Miomir Kecsmanovics lesz. A szerb teniszező szerencsés vesztesként került fel a főtáblára, ahol csak a 2. fordulóban kellett pályára lépnie. Óriási meglepetésre Kecsmanovics 6:3, 6:2 arányban nyert Maximiliain Marterer ellen.

Albert Ramos-Vinolas (spanyol)-Marco Cecchinato (olasz, 15.) 6:4, 6:2
Ivo Karlovic (horvát)-Borna Coric (horvát, 11.) 6:4, 7:6(2)
Prajnesh Gunneswaran (indiai, Q)-Nikoloz Basilashvili (georgiai, 17.) 6:4, 6:7(6), 7:6(4)
Gilles Simon (francia, 27.)-Malek Jaziri (tunéziai) 6:3, 6:7(6), 6:4
Dominic Thiem (osztrák, 7.)-Jordan Thompson (ausztrál) 6:4, 7:5
Alexander Zverev (német, 3.)-Martin Klizan (szlovák) 6:3, 2:0-nál Klizan feladta.
Jan-Lennard Struff (német)-Ricardas Berankis (litván, LL) 3:6, 6:3, 6:2
Marcos Giron (amerikai, Q)-Alex de Minaur (ausztrál, 23.) 1:6, 6:4, 6:2
Milos Raonic (kanadai, 13.)-Sam Querrey (amerikai) 7:6(1), 6:4
Felix Auger-Aliassime (kanadai, WC)-Stefanos Tsitsipas (görög, 9.) 6:4, 6:2
Yoshihito Nishioka (japán)-Roberto Bautista Agut (spanyol) 7:6(3), 6:4
Györe László (szerb, 30. WC)-Guido Andreozzi (argentin) 6:3, 6:4
Miomir Kecsmanovics (szerb, LL)-Maximilian Marterer (német) 6:3, 6:2
Kei Nishikori (japán, 6.)-Adrian Mannarino (francia) 6:4, 4:6, 7:6(4)