Fucsovics három meccslabdát hárított Stuttgartban

Posted by

Tavaly a legjobb 16-ig jutott Fucsovics Márton a stuttgarti füvespályás versenyen, ezt pedig máris túlszárnyalta, sőt visszavághat tavalyi legyőzőjének a nyolc között.

A 679.000 eurós verseny második fordulójában a 4. kiemelt Nikoloz Basilashvili ellen három meccslabdát hártva tudott győzni.

A döntő szettben 4-5-nél Fucsovics szervájánál volt három lehetősége a grúznak arra, hogy behúzza a meccset, de a magya játékos ezt nem engedte, majd a köbetkező 12 pontot hozta és ezzel 6:7(4), 6:2, 7:5-re megnyerte a találkozót.

A 135 perces mérkőzésen Fucsovics három meccslabdát is hárított, a döntő játszmában 5:5 után brékelt, majd kiszerválta a mérkőzést. A találkozón Fucsovics 12 ászt ütött, míg Basilashvili 13 kettős hibát vétett.

A legobb nyolc között a tavaly őt a 16 között búcsúztató 6. kiemelt Milos Raonic (18.) lesz az ellenfele.

Mercedes Cup
Stuttgart

2. forduló:

Alexander Zverev (német, 1.)-Dustin Brown (német, Q)
Gilles Simon (francia)-Felix Auger-Aliassime (kanadai, 7.)
Fucsovics Márton-Nikoloz Basilashvili (georgiai, 4.) 6:7(4), 6:2, 7:5
Milos Raonic (kanadai, 6.)-Jo-Wilfried Tsonga (francia) 6:4, 6:7(5), 7:6(1)
Jan-Lennard Struff (német)-Miomir Kecsmanovics (szerb) 6:2, 6:2
Lucas Pouille (francia, WC)-Danyiil Medvegyev (orosz, 3.) 7:6(6), 4:6, 6:2
Gael Monfils (francia)-Denis Kula (amerikai)
Matteo Berrettini (olasz)-Karen Hacsanov (orosz, 2.)

Babos Tímea nyolcaddöntőbe jutott Manchesterben

Babos Tímea az ausztrál Maddison Inglis legyőzésével továbbjutott a Manchesterben zajló 100 ezer dollár (28 millió forint) összdíjazású füvespályás női tenisztorna első fordulójából.

A világranglista 143. helyezettje a szerdai első fordulóban két szettben, 1 óra 27 perces mérkőzésen győzte le Inglist (236.), aki a selejtezőből került a főtáblára. Babos következő ellenfele a második helyen kiemelt amerikai Madison Brengle lesz.