Heung-Min Son győztes gólt szerzett a Manchester City ellen

Posted by

Kisebb meglepetésre a Tottenham Hotspur várhatja kedvezőbb helyzetből a labdarúgó Bajnokok Ligája angol negyeddöntőjének visszavágóját, miután 1-0-ra legyőzte a vendég Manchester Cityt. A másik keddi mérkőzésen a Liverpool 2-0-ra verte a vendég FC Portót.

Londonban, a Tottenham új stadionjában a manchesteriek kezdtek aktívabban, letámadással nehezítették a hazaiak labdakihozatalait, s ezzel többször kellemetlen helyzetbe hozták a Tottenham játékosait. A fölény 10 percig meddő volt, majd Raheem Sterling indult meg a bal oldalról középre, s 16 méterről leadott lövésébe Danny Rose vetődött bele, ám, amint az a videózás után kiderült, kézzel blokkolt. Björn Kuipers büntetőt ítélt, Sergio Agüero viszont nem élt a lehetőséggel, a kapu bal oldalát célozta meg, de félmagas lövését Hugo Lloris kapus hárította. A kihagyott 11-es után kissé zavartnak tűnt a vendégcsapat, s a félidő hátralévő részében a Tottenham játszott veszélyesebben, viszont csak helyzetekig jutott, gólt nem tudott szerezni.

A második játékrész elején lüktető volt a játék, mindkét oldalon adódtak helyzetek, tíz percet követően viszont mindkét csapat visszavett a tempóból. Egészen az utolsó negyedóráig eseménytelenül teltek a percek, majd a manchesteriek kerültek fölénybe, mégis a hazaiak szereztek gólt. Eriksen passzolt a vendégvédelem mögé a tizenhatos jobb oldalán berobbanó Heung-Min Sonhoz, aki pontatlanul vette át a labdát, de még az alapvonalon megállította, majd befelé tolta, s ballal laposan a kapuba lőtt (1-0):

A hajrában Josep Guardiola együttese mindent megtett az egyenlítésért, de a Tottenham jól védekezett, s megőrizte kapuját a góltól.

Csapatként soha nem adjuk fel, az utolsó pillanatig harcolunk. Nagyon nehéz mérkőzés volt, de a végén pontosabbak voltunk, mint ők

– mondta a győztes gól szerzője, Heung-Min Son. A dél-koreai csatár 18 gólnál jár ebben az idényben úgy, hogy augusztusban és januárban is több hetet hiányzott válogatottbeli kötelezettségei miatt.

A Tottenhamet irányító Mauricio Pochettino úgy véli, bár az első csatát csapata nyerte, a párharc favoritja továbbra sem a londoni együttes.

Nehéz mérkőzés volt, de a kihagyott tizenegyes plusz erőt adott nekünk. A hozzáállásunkkal és a játékunkkal is elégedett vagyok

– mondta az argentin szakember aki külön kitért Harry Kane sérülésére is, akiről elmondta, valószínűleg az idény hátralévő részében már nem léphet pályára.

Ennek kapcsán kiemelte, a jövőben még fontosabb szerep hárul a videóbíróra.

A futball szelleme megváltozik, világossá kell tennünk a szabályokat, amik mindenkire egyenlően vonatkoznak, vagy nagy probléma lesz” – mondta Pochettino.

Pep Guardiola angol bajnoki címvédő csapata január 29. óta először szenvedett vereséget.

Ha nem játszunk jól, én vagyok az első, aki ezt szóvá teszi, de most nincs ilyen érzésem. Azt a néhány lehetőséget leszámítva, amelyet rögzített helyzetből vagy kontratámadásból alakítottak ki. Irányítottuk a mérkőzést, helyzeteket teremtettünk, csak gólt nem tudtunk szerezni” – mondta a katalán szakember a meccs után.

Roberto Firmino és Naby Keita

A tavalyi döntős Liverpool esélyeshez méltóan kezdte az FC Porto elleni találkozót, melynek már az ötödik percében gólt szerzett Naby Keita megpattanó lövésével. A folytatásban is Jürgen Klopp csapata játszott fölényben, s a félidő közepén egy szép támadás végén Roberto Firmino növelte az előnyt.

A második játékrészben a portugál gárda veszélyesebben futballozott, több lehetősége is volt a szépítésre, de ezekkel nem tudott élni, így nagyon nehéz helyzetbe került a jövő heti portói visszavágóra.

Jürgen Klopp, az angol csapat mestere érthetően elégedetten nyilatkozott a találkozó után.

„Olyan eredményt értünk el, amilyet szerettünk volna. Két gólt szereztünk, nem kaptunk gólt és irányítottuk a játékot. De tisztában vagyunk vele, még semmi nem dőlt el

– mondta a német szakember, aki elismerte, a második játékrészben feljavult a Porto, így még értékesebb, hogy nem kaptak gólt hazai pályán.

Az ugyanakkor nem tetszett neki, hogy a szünet után visszaesett csapata intenzitása, ráadásul többször a védelmük mögé kerültek a Porto támadói, és túl sok pontrúgást tudott kiharcolni az ellenfél, amely góljai nagy részét ilyen játékhelyzetek után szerzi.

A visszavágón ismét nagy harcot kell vívnunk a Portóval, egy igen forró hangulatú stadionban” – fogalmazott Klopp külön kiemelve Jordan Henderson és Naby Keita játékát.