Osaka szettet sem vesztett Indian Wellsben

Posted by

Naomi Osaka a második meccsét is szettveszteség nélkül hozta az Indian Wellsben zajló WTA-tenisztornán, így a negyedik fordulóban Belinda Benciccsel csaphat össze.

Naomi Osaka a második fordulóban Kristina Mladenovicot búcsúztatta, de most az Australian Openen elődöntőig jutó Danielle Collins várt rá, aki szintén nem vesztett szettet Kirsten Flipkens ellen.

1:1 után mindketten fogadóként nyertek egy játékot, a szett további részében viszont már csak Osakának voltak bréklabdái. A japán ezek közül értékesített is egyet, majd egy sikeres adogatójátékkal le is zárta a szettet.

A másodikban Osaka fölénye megmaradt, a világelső kétszer is lebrékelte Collinst, aki 5:1-nél még hárította az újabb brék-, ezzel együtt meccslabdát. Osaka viszont a következő játékban kiszerválta a győzelmet, így ő lesz Belinda Bencic ellenfele a negyedik körben.

Venus Williams amerikai, Mona Barthel pedig német házirangadót nyert meg a harmadik fordulóban. Ők ketten egymás ellen lépnek pályára a nyolcaddöntőben, a 38 éves Venus korábban háromszor győzte le tíz évvel fiatalabb német ellenfelét. Mona még játszmát sem nyert Venus ellen.

BNP Paribas Open
Indian Wells

3. forduló:

Naomi Osaka (japán, 1.)-Danielle Collins (amerikai, 25.) 6:4, 6:2
Belinda Bencic (svájci, 23.)-Jekaterina Alexandrova (orosz) 6:4, 6:2
Anett Kontaveit (észt, 21.)-Anastasija Sevastova (lett, 11.) 5:0-nál Sevastova feladta.
Karolina Pliskova (cseh, 5.)-Ysaline Bonaventure (belga, Q) 6:3, 6:2
Venus Williams (amerikai)-Christina Mchale (amerikai, Q) 6:2, 7:5
Mona Barthel (német)-Julia Görges (német, 15.) 7:5, 1.6, 6:4
Arina Szabalenka (fehérorosz, 9.)-Leszja Curenko (ukrán, 24.) 6:2, 7:5
Angelique Kerber (német, 8.)-Natalja Vihljanceva (orosz, Q) 3:6, 6:1, 6:3
Kiki Bertens (holland, 7.)-Johanna Konta (brit) 7:6(10), 6:4
Garbine Muguruza (spanyol, 20.)-Serena Williams (amerikai, 10.) 6:3, 1:0-nál Serena feladta.

Nyolcaddöntő:

Naomi Osaka (japán, 1.)-Belinda Bencic (svájci, 23.)
Anett Kontaveit (észt, 21.)-Karolina Pliskova (cseh, 5.)
Venus Williams (amerikai)-Mona Barthel (német)
Arina Szabalenka (fehérorosz, 9.)-Angelique Kerber (német, 8.)
Kiki Bertens (holland, 7.)-Garbine Muguruza (spanyol, 20.)
Qiang Wang (kínai, 18.)-Bianca Andreescu (kanadai, WC)
Jelina Szvitolina (ukrán, 6.)-Ashleigh Barty (ausztrál, 12.)
Simona Halep (román, 2.)-Marketa Vondrousova (cseh)

Monfils és Thiem is magabiztos győzelmet aratott

Gael Monfils és Dominic Thiem is két szettben győzött az Indian Wellsben zajló ATP 1000-es tenisztorna harmadik fordulójában. A francia még ellenfélre vár, az osztrák teniszező viszont Ivo Karloviccsal találkozik a következő körben.

Monfils az előző két összecsapásukon szettet sem veszített Albert Ramos Vinolas ellen, és ezt a sorozatot folytatni tudta Indian Wellsben is. A francia játékos parádésan kezdett, az első játszmát nullára hozta.

A másodikban is ő brékelt először 2:1 után, de Ramos a következő játékot megnyerte fogadóként. 4:3 után Monfils újra elvette ellenfele szerváját, ezzel behúzta a meccset is. Mivel Novak Djokovics és Philipp Kohlschreiber meccsét csak kedden fejezik be, így kérdéses, hogy ki lesz az ellenfele.

Dominic Thiem Monfilshez hasonlóan sima győzelmet aratott, és egymás után nyolcadszor verte meg Gilles Simont. Az osztrák teniszező az első felvonásban háromszor is lebrékelte a franciát, aki ellenben csak egy játékot nyert meg fogadóként. A második szett még simább lett, 1:1 után Thiem sorozaatban öt játékot nyert meg, így bejutott a negyedik fordulóba, ahol Ivo Karlovic lesz az ellenfele.

Búcsúzott a vajdasági magyar Györe László, aki a szintén szerb színekben induló Miomir Kecmanovicstól kapott ki. Kiesett a 3. helyen kiemelt Alexander Zverev is.

A Fucsovics Mártont legyőző Stan Wawrinka Roger Federer ellen lép pályára a harmadik fordulóban.

ATP 1000, Indian Wells

3. forduló:

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Philipp Kohlschreiber (német)
Gael Monfils (francia, 18.)-Albert Ramos-Vinolas (spanyol) 6:0, 6:3
Ivo Karlovic (horvát)-Prajnesh Gunneswaran (indiai, Q) 6:3, 7:6(3)
Dominic Thiem (osztrák, 7.)-Gilles Simon (francia, 27.) 6:3, 6:1
Jan-Lennard Struff (német)-Alexander Zverev (német, 3.) 6:3, 6:1
Milos Raonic (kanadai, 13.)-Marcos Giron (amerikai, Q) 4:6, 6:4, 6:4
Yoshihito Nishioka (japán)-Felix Auger-Aliassime (kanadai, WC) 6:7(2), 6:4, 7:6(5)
Miomir Kecsmanovics (szerb, LL)-Györe László (szerb, 30. WC) 6:2, 7:6(3)
Kei Nishikori (japán, 6.)-Hubert Hurkacz (lengyel)
Denis Shapovalov (kanadai, 24.)-Marin Cilic (horvát, 10.)