A Ferencváros legyőzte a norvég bajnokot, a Győr 18 góllal nyert Kaproncán

Posted by

A Ferencváros 30-28-ra legyőzte a norvég Vipers Kristiansand csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája 13. fordulójában. A címvédő Győri Audi ETO KC 33-15-re nyert a horvát Podravka Koprivnica otthonában.

A hazaiak keretéből Bíró Blanka és Csiszár-Szekeres Klára, a vendégektől Jeanett Kristiansen, Silje Waade és Heidi Löke hiányzott.

Jó védekezéssel kezdte a találkozót az FTC, amelynek dolgát némileg megkönnyítette, hogy a vendégek igyekeztek beosztani az erejüket, ezért nem erőltették a gyors játékot. Támadójátékban eleinte akadtak problémák, ezt kihasználva a Vipers egy 4-1-es sorozattal fordított, és a 15. percben, amikor már három góllal vezetett, Elek Gábor időt kért.

Ezt követően csapata egyenlített, mire az ellenfél is időt kért, ám Janurik Kinga védései miatt a norvégok nyolc percig nem lőttek gólt, az FTC pedig egy 6-1-es sorozattal zárta az első félidőt, és a szünetben 14-11-re vezetett.

Ezúttal Háfra Noémi is jól szállt be a játékba

Csapata a második felvonást is lendületes, pontos kézilabdával kezdte, ám a Vipers a négygólos hátrányát csakhamar egyre csökkentette. Erre egy 5-1-es sorozattal reagált az FTC, amely a hajrában több mint másfél percre kettős emberhátrányba került, ám Schatzl Nadine így is betalált.

A ferencvárosi Szucsánszki Zita (b) és June Andenaes, a norvég csapat játékosa az Elek Gyula Arénában. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A Vipers a meccs 23. percében vezetett utoljára, mert bár kitartóan küzdött, és három perccel a vége előtt felzárkózott két gólra, az egyenlítésre nem volt esélye, így első alkalommal kapott ki a BL mostani idényében.

A mezőny legeredményesebb játékosa Klujber Katrin és a norvég Maliun Aune volt, egyformán hét góllal. Janurik Kinga 13 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat ötödik egymás elleni mérkőzésén három vereség mellett másodszor nyert a Ferencváros, amely hét sikerrel és öt vereséggel az A csoport harmadik helyén áll.

Női kézilabda Bajnokok ligája

A csoport, 13. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Vipers Kristiansand (norvég) 30-28 (14-11)
Gól:
Klujber Katrin 7(4), Kovács Anett 4, Hátra Noémi 3, Julia Behnke 3, Schatzl Nadine 2, Emily Bölk 2, Márton Gréta 2, Tóth Nikolett 2, Kovacsics Anikó 2, Szucsánszki Zita 1, Kisfaludy Anett 1, Angela Malestein 1(1), ill. Malin Larsen Auen 7, Linn Jorum Sulland 5(5), Nora Mörk 4, Henry Ella Reistad 4, Vilde Kauirn Jonassen 3, Emilie Hegh Arntzen 2,  Hanna Maria Yttereng 2, Sunniva Amalie Naes Andersen 1.

Lövések/gólok: 44/30, illetve 43/28
Gólok hétméteresből: 6/5, illetve 6/5
Kiállítások: 14, illetve 6 perc

A két együttes hétfőn 17.30-tól ismét megmérkőzik egymással az Elek Gyula Arénában. Akkor a második fordulóban elmaradt meccset pótolják, melynek pályaválasztói jogát a Vipers a koronavírus-járvány miatti norvégiai korlátozások következtében feladta.

Kari Brattset öt gólt szerzett

A Győr tizennyolc góllal győzött Kaproncán

A Győr keretéből a sérült brazil Eduarda Amorim és a betegség után gyógyuló Puhalák Szidónia hiányzott.

A vendégek 6-1-es sorozattal kezdtek a BL-csoportban sereghajtó horvát bajnokcsapat otthonában, ám ezt követően támadásban némileg megtorpantak, ezért Danyi Gábor vezetőedző a 18. percben időt kért (5-8). A hazaiak többször is azért támadhattak, hogy egygólosra csökkentsék hátrányukat, de nem jártak sikerrel, ráadásul az első félidő három ETO-találattal zárult. A címvédő a lövéseinek felét elhibázta az első felvonásban.

A második félidőt is remekül kezdték a vendégek, és jó védekezésükre alapozva a 42. percben már tíz góllal vezettek. A folytatásra rányomta a bélyegét a jelentős különbség, a Podravka nem tudott számottevő ellenállást kifejteni, így végül a vártnál is súlyosabb vereséget szenvedett.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vesztes hazaiak görög légiósa, Lamprini Cakalu volt hét találattal. Az ETO-ban Estelle Nze Minko és Veronica Kristiansen is hat gólt lőtt, Stine Oftedal és Kari Brattset öt-öt alkalommal talált be.

A két együttes tizedik egymás elleni mérkőzésén a tizedik győri siker született.

A győriek a BL-ben rekordot jelentő ötven mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Az elmúlt három évben 43 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 13. forduló:

HC Podravka Koprivnica (horvát)-Győri Audi ETO KC 15-33 (8-13)
Podravka:
Ecimovic, Dumanska (kapusok), Zadravec, Turk, Beganovic 1, Karlovcan, Popovic 1,  Jandrasic 1(1), Dzono 1, Milosavljevic, Mrden, Mugosa 2, Franusic 1, Buljan, Tsakalou 7(2), Carlos 1.
Győr:
Glauser, Leynaud 1, Solberg (kapusok), Edwige 2, Ogonovszky 1, Dale 5, Hansen 2, Görbicz 1(1), Oftedal 5, Kristiansen 6(2), Lukács, Fodor 1, Nze Minko 6, Faluvégi 3.

Lövések/gólok: 41/15, illetve 49/33
Gólok hétméteresből: 3/3, illetve 3/3
Kiállítások: 8, illetve 4 perc

Brest Bretagne Handball (francia)-BV Borussia 09 Dortmund (német) 33-33 (17-20)

A csoport állása: 1. Győr 22 p (+97, 13 mérk.), 2. CSZKA 19 p (+41, 11 mérk.), 3. Brest 17 p (+45, 13 mérk.), 4. Odense 13 p (+23, 12 mérk.), 5. Buducsnoszt 10 p (-17, 12 mérk.), 6. Dortmund 5 p (-52, 11 mérk.), 7. Podravka 4 p (-79, 11 mérk.), Valcea 2 p (-58, 9 mérk.).