A Paksi FC az őszi bajnok!

Paksi FC
A Paksi FC játékosai megköszönik a szurkolást a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában játszott Paksi FC - Ferencvárosi TC mérkőzés után a Paksi FC Stadionban. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A listavezető Paks 3-2-re nyert otthon a címvédő Ferencváros ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának vasárnap esti rangadóján, ezzel biztossá vált, hogy az évet a tabella élén zárja.

Rövid ferencvárosi mezőnyfölény után a Paks elkezdte magasan letámadni ellenfelét, ennek eredményeként percekig az FTC kapuja előtt tartotta a labdát, majd egy jobb oldali szöglet után fejesből meg is szerezte a vezetést. Ezt követően megint a vendégek próbáltak kezdeményezni, de negyedóra elteltével már 2-0-ra vezetett a Paks, mivel Aaneba nem különösebben nehéz helyzetben rosszul adta haza a labdát, Könyves Norbert lecsapott rá és elpasszolta Dibusz mellett.

Bognár György, a hazaiak vezetőedzője hamar cserére kényszerült, Hahn sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot. A félidő felétől komoly mezőnyfölénybe került a Ferencváros, de kevés helyzetet tudott kialakítani, mivel a Paks szervezetten futballozott. Amikor pedig szükség volt rá, Szappanos védett.

A pihenő után nagy tempót diktált az FTC, tíz perc elteltével azonban kiegyenelítettebbé vált a játék. Dejan Stankovic, a vendégek vezetőedzője a 68. percben hármas cserére szánta el magát, többek között pályára lépett a válogatott Varga Barnabás, aki október 22-én sérült meg és azóta nem játszott. Egy perccel később szépített az FTC, Marquinhos fordult kapura, majd 17 méterről a bal felsőbe tekert.

A hajrára emberhátrányba került a fővárosi együttes, amely a gólja után komoly energiát mozgósítva támadott. A Paks büntetőből növelte előnyét, majd a csereként beállt Lisztes gyorsan válaszolt, de a három pont a hazaiaké lett.

A Ferencváros negyedórányi „előnyt adott” a Paksnak, ami döntőnek bizonyult.

A tolnai csapat, amely a mezőnyben egyedüliként továbbra is veretlen hazai pályán a mostani bajnoki idényben, sikerével négy pontra növelte előnyét a második FTC-vel szemben.

A két együttes augusztus végi mérkőzését a fővárosiak 6-1-re nyerték, a paksiaknak ezúttal sikerült visszavágniuk.

Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője

„Abszolút reális volt a győzelmünk, sőt, lehetett volna nagyobb arányú is. Akár két góllal is nyerhettünk volna. Jól működött a csapatjátékunk, de volt időszak, amikor a Fradi beszorított minket. Nem tudtuk elöl megtartani a labdát, ez azért hiba volt a mérkőzésen, viszont az össz’ játékkép alapján jobbak voltunk. Úgy gondolom, a feszültséget az okozta, hogy a Fradi játékosok jó képességű játékosok, akik nem tudják azt a helyzetet elviselni, mikor vezet az ellenfél, és esetleg jobban is játszik. Semmi revans nem volt bennem, bennünk, pusztán szerettük volna megnyerni a mérkőzést. Nagyon ritka egy ilyen jó sorozat, amiben most vagyunk, ezt meg kell becsülnünk, de még nincs vége a szezonnak. Klubunk hosszú ideje bizonyítja már, kiváló filozófiája működőképes.”

Könyves Norbert a második gól szerzője

„Rapszódikus mérkőzés volt. Jól kezdtünk, vezettünk 2-0-ra, majd egy kicsit magunkra húztuk a Fradit már az első félidő végén. A szünetben beszéltük, biztosan megpróbálnak majd benyomni minket, így szerettük volna a kontrákra fektetni a hangsúlyt. A harmadik találatunkra gyorsan reagált a Ferencváros, de végül sikerült megnyerni a mérkőzést, aminek nagyon örülünk. Mindkét csapat meg akarta nyerni a mérkőzést, így volt benne egy egészséges feszült hangulat. Van még egy mérkőzésünk az őszi idényből, holnaptól már arra koncentrálunk.”

Dejan Sztankovics, a Ferencváros vezetőedzője

„A sárga lapról – és a kiállításról – nem szeretnék semmit sem mondani. Nem akarok a játékvezetőről beszélni, mert ha megtenném, akkor 5-6 meccsre eltiltanának. Magukra bízom, hogy értékeljék a játékosokat, engem. Most ez a helyzet állt elő. Ugyan három pontot ma elbuktunk, de a bajnokságot még nem, ez egy maraton. Mindezek ellenére, nem játszottunk rosszul. Sok lehetőségünk volt, hogy gólt lőjünk. Megnehezítette a dolgunkat a korán bekapott gól. Nyilván a 2-0-s hátrány egy olyan csapat ellen, mint a Paks, az egy nagyon nehéz helyzet. A második félidőben jó ritmusban voltunk. A gólunk után a piros lap nagyban befolyásolta a mérkőzést.”

OTP Bank Liga, 16. forduló

Paksi FC – Ferencvárosi TC 3-2 (2-0)
Paks, 4201 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Papp (8.), Könyves (15.), Szabó B. (85., 11-esből), illetve Marquinhos (69.), Lisztes (87.)
Kiállítva: Makreckis (77.)
Paksi FC: Szappanos – Szélpál, Kinyik, Szabó J. – Kovács K., Papp, Horváth K. (Balogh B., 46.), Mezei, Osváth – Könyves (Böde, 73.), Hahn (Szabó B., 17.; Skribek 88.)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis, Aaneba, Cissé, Civic – Abu Fani (Katona B., 46.), Besic (Esiti, 68.) – Marquinhos, Gojak (Ben Romdhane, 68.), Zachariassen (Lisztes, 74.) – Pesic (Varga B., 68.)

Kisvárda Master Good – Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)