A Pick Szeged fordított a THW Kiel ellen

Pick Szeged
Fotó: Karnok Csaba / Délmagyarország

A Szeged házigazdaként 36-33-ra legyőzte a német THW Kiel csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában.

A hazaiak keretéből Bodó Richárd és Matej Gaber hiányzott.

A remekül védekező németek egy 5-1-es sorozattal háromgólos előnyt alakítottak ki a meccs negyedénél, ezért Juan Carlos Pastor szegedi vezetőedző csakhamar időt kért, majd kapust cserélt. A Kiel rendszerint lendületesen támadott és látszólag könnyedén szerezte góljait, ráadásul a szegediek a mezőnyben is egyre többet hibáztak.

A labdaeladásokat, támadó szabálytalanságokat kihasználva 14-10-re ellépett a vendégcsapat, amely szintén nem játszott hibátlanul, de a szünetben is magabiztosan, három találattal vezetett.

Kiválóan kezdte a második felvonást a magyar bajnoki címvédő, 20-20-nál ismét egyenlő volt az állás. A szegediek támadójátéka a folytatásban is hatékonyan működött, védekezésben azonban nem tudták megfékezni ellenfelüket, így 12 percen keresztül felváltva születtek a gólok.

Mikler Roland bravúrosan védett, a házigazda a nyolcadik perc (4-3) után az ötvenedik percben (29-28) ismét vezetett, ekkor a Kiel időt kért.

A németek ezzel sem tudták megtörni a hazaiak lendületét, sőt mivel minden posztról jöttek az extrateljesítmények szegedi oldalon, bő három perccel a vége előtt eldöntötték a meccset (34-31).

Az utolsó percben Rosta Miklós ziccert hibázott, de az ellentámadás végén Mikler ismét bravúrt mutatott be, így a házigazdák 36-33-ra győztek.

Imanol Garciandía hat, Mario Sostaric és Rosta Miklós öt-öt góllal, Mikler Roland 13 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Sander Sagosen hét, Magnus Landin öt alkalommal talált be, Tomas Mrkva hatszor védett.

A két csapat 14. egymás elleni BL-meccsén nyolc német siker és egy döntetlen mellett ötödször nyert a Szeged.

Az öt győzelemmel és hét vereséggel csoportja ötödik helyén álló Szeged jövő szerdán a címvédő Barcelona vendége lesz a BL csoportkörében. A nyolcaddöntőbe az első hat helyezett jut.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője

„A Kiellel mindig sportszerű mérkőzéseket játszunk, néha ők, néha mi nyerünk. Akik kijöttek az arénába, biztosan élvezték a mérkőzést. Ez az a csapat, amit mindenki látni akar Szeged. Egymásért harcoltak a pályán. Mikler tényleg jól védett, az ő védései után könnyű gólokat szereztünk. A második félidőben huszonkét gólt szereztünk, így hat találattal nyertük meg ezt a periódust. „

Pick Szeged

Mikler Roland: Gratulálok a Kielnek, nagyon jó mérkőzést játszottunk

„Ők az első félidőben, mi a másodikban, így mindenki egy picit boldog lehet. Viccet félretéve, volt egy rossz mozdulatom, éreztem egy roppanást. Jobbnak láttam lemenni a pályáról. Mozogtam egy picit, de sikerült visszajönni. Boldogok vagyunk, hogy itthon tartottuk ezt a fontos két pontot, hiszen rengetegen voltak a lelátón, kiváló hangulatot teremtettek a szurkolóink.”

Filip Jícha, a THW Kiel vezetőedzője

Gratulálok Pastornak és a csapatának. Összeségében nem volt rossz napunk, a második félidő kulcspillanatain ment el a meccs. Mikler volt az egyik ilyen, aki jobban teljesített, mint a mi kapusunk. A védései után fontos gólokat szereztek a hazaiak. Holnap hazarepülünk, le kell nyelnünk ezt a vereséget, mert szombaton már nagyon fontos Bundesliga-mérkőzés vár ránk. „

Sander Sagosen, a THW Kiel játékosa

„Az első félidőben jól kézilabdáztunk, a másodikban viszont nem tudtunk mit kezdeni a szegediek támadójátékával. Rengeteg gólt kaptunk, nem védekeztünk jól. Össze kell szednünk magunkat és előretekinteni, hosszú még az idény.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 12. forduló:

OTP Bank-Pick Szeged – THW Kiel (német) 36-33 (14-17)
Szeged:
 Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 3, Blonz 2, Bombac 4, Frimmel 4 (3), Garciandía 6, Mackovsek 3, Martins, Radivojevics, Radvánszki, Rosta 5, Sostaric 5, Stepancic, Szita 3, Tönnesen 1.
Kiel: N. Landin, Mrkva (kapusok), Bilyk 3, Duvnjak 1, Fraatz 3, Johansson 1, M. Landin 5 (3), Överby, Pekeler 4, Reinkind 3, Sagosen 7, Weinhold 3, Wiencek 3, Zarabec.

Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–Barca (spanyol) 27-28 (15-12)
Lomza Industria Kielce (lengyel)–Aalborg Handbold (dán) 33-28 (15-15)
Elverum Handball (norvég)–HBC Nantes (francia) 36-42 (18-21)

A B-csoport állása: 1. Barca 23 p (+69), 2. Lomza Industria Kielce 20 p (+36), 3. HBC Nantes 14 p (+30), 4. THW Kiel 12 p (+11), 5. Pick Szeged 10 p (-16), 6. Aalborg Handbold 9 p (-3), 7. RK Celje Pivovarna Lasko 6 p (-48), 8. Elverum Handball 2 p (-76).

Forrás: Délmagyarország / EHF / MTI