A Veszprém idegenben nyert, a Szeged otthon kapott ki

Posted by

A Telekom Veszprém 35-28-ra győzött a horvát PPD Zagreb otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában. A MOL-Pick Szeged házigazdaként 30-26-ra kikapott a lengyel Lomza Vive Kielce csapatától.

A kezdés előtt a csapatok egyperces gyászszünettel emlékeztek a vasárnap szívinfarktus következtében, 59 éves korában elhunyt Zlatko Saracevicre, a horvátok olimpiai és világbajnok játékosára, a Veszprém egykori Bajnokok Ligája-ezüstérmes balátlövőjére, aki edzőként Zágrábban, a horvát válogatott mellett, valamint a Podravka Koprivnicánál is dolgozott.

A vendégek keretéből Székely Márton, Ligetvári Patrik, Omar Jahja és Rasmus Lauge Schmidt hiányzott.

Francia irányítója, Kentin Mahé vezérletével magabiztosan kezdett a Veszprém, amely a 16. percben még csak egy góllal vezetett, ám ezt követően szinte hibátlan védekezéssel és támadójátékkal 7-1-es sorozatot produkált. A zágrábiak négy és fél perccel az első félidő vége előtt már másodszor kértek időt, de a folytatásban nem tudtak felzárkózni, a vendégek 17-11-re vezettek a szünetben.

A második felvonás elején a horvátok felzárkóztak 20-17-re, mert kihasználták a veszprémi játékosok hibáit

A játékvezetők kisebb tévedései mindkét csapatot sújtották, ennek ellenére a vendégek hármas gólsorozattal ismét növelték a különbséget. A csereként beállt szerb irányító, Petar Nenadic is játékba lendült, segítségével a brazil beálló, Rogerio Moraes egymás után négyszer volt eredményes.

A fáradni látszó zágrábiak egyre többet hibáztak, így a Veszprém a várt magabiztossággal, könnyed játékkal győzött, és biztosította második helyét csoportjában.

A mezőny legeredményesebb játékosa Andreas Nilsson és Kentin Mahé volt egyaránt hat góllal, a hazaiak magyar jobbátlövője, Leimeter Csaba ötször talált be. A vendégek kapusa, Vladimir Cupara tíz védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két együttesnek ez volt a 23. egymás elleni mérkőzése a nemzetközi porondon, a Veszprém négy vereség és egy döntetlen mellett 18. alkalommal győzött.

David Davis, a Telekom Veszprém vezetőedzője

Szegeden győzött a Kielce

A kezdés előtt a csapatok Szegeden is egyperces gyászszünettel emlékeztek a vasárnap szívinfarktus következtében, 59 éves korában elhunyt Zlatko Saracevicre.

A hazaiak keretéből Bánhidi Bence, Luka Stepancic és Borut Mackovsek, a vendégektől pedig Ángel Fernández hiányzott sérülés miatt.

A fehérorosz Arcem Karaljok vezérletével jól kezdte a meccset a Kielce, amelynek a védekezése is hatékony volt, így a 18. percben már két góllal vezetett. A kapusok mindkét oldalon bravúrokat mutattak be, és bár a szegediek a kivédekezett lengyel akciók után nem vállalták a gyors lövéseket üres kapura, sikerült fordítaniuk, a színvonalas első félidő pedig 14-14-es döntetlennel zárult.

Két hazai góllal indult, de három lengyel találattal folytatódott a második felvonás, majd felváltva voltak eredményesek a csapatok. A támadásban vagy mezőnyben elkövetett szegedi hibákat Mikler Roland újabb védésekkel javította, ám szűk tíz perccel a vége előtt Alex Dujshebaev góljaival 25-22-re ellépett a Kielce.

Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért, mert csapatának átlövései nem voltak kellően hatékonyak, és mivel a vendégek a hajrában is rendkívül összeszedetten kézilabdáztak mindkét kapu előtt, a Szeged nem tudott pontot szerezni.

Matej Gaber (b), a MOL-Pick Szeged, valamint Artsem Karalek (b2), Andreas Worlff (j2) és Daniel Dujshebaev (j), a Lomza Vive Kielce játékosai a Szegedi Sportcsarnokban. Fotó: MTI/Rosta Tibor

A mezőny legeredményesebb játékosa Alex Dujshebaev volt nyolc góllal, hazai részről Matej Gaber ötször talált be. A kapusok közül Mikler Roland 11, Andreas Wolff hét védéssel zárt.

A két csapat tizedik alkalommal találkozott egymással tétmérkőzésen, a Kielce két vereség mellett immár nyolcadszor győzött.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője

“Szeretném kifejezni támogatásomat a Porto-családnak és azoknak, akik körülveszik Alfedo Quintanát. Az ember mindig előrébb van, mint a játékos, éppen ezért ebben a helyzetben nehéz bármit mondani. Ami a meccset illeti, sokáig döntetlen környékén mozgott az állás a mérkőzésen, de a találkozó utolsó periódusában egy emberelőnyös szituációból sokkal jobban jött ki a Kielce. Vannak problémáink, de ezekre nem szeretnék hivatkozni. A Kielce spanyol játékosai eldöntötték a mérkőzést. Tudom, hogy nagyon nehéz több vereség után, éppen ezért volt nehéz nézni a PSG–Kielce meccset, mert egy barátom ült a lengyel kispadon. Fejlődnünk kell támadásban és védekezésben is, hiszen vasárnap már újabb összecsapás vár ránk.”

Mario Sostaric, a MOL-PICK Szeged játékosa

“Gratulálok a Kielcének, megérdemelt győzelmet aratott. Túl sok szituációban könnyelműen álltunk az ellenfélhez, úgy érzem. Abban bízom, hogy amint a Kielce felállt a párizsi veresége után, mi is ugyanezt tesszük meg a vasárnapi Flensburg elleni találkozóra. Mindkét oldalon voltak hiányzók, a Kielce minden poszton lőtt szép gólokat, a párharcokba nem jól mentünk bele. Hiszek magunkban, hogy megcsináljuk azt, ami ma sikerült a Kielcének.”

Talant Dujshebaev, a Lomza Vive Kielce vezetőedzője

“Fontos volt számunkra, hogy nyerjünk Szegeden, mert Bresztben és Párizsban is rosszul játszottunk és vereséget szenvedtünk. Ezért úgy érkeztünk meg Magyarországra, hogy újra visszatérjünk a győzelem útjára. Éppen ezért gratulálok a csapatomnak, ahogy a Szegednek is, ahol a világ legjobb edzője dolgozik, aki rendkívül sokat tett azért, hogy a spanyol kézilabdaedzőknek a munkáját elismerjék a világban, amiért köszönet illeti.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 13. forduló:

MOL-Pick Szeged – Lomza Vive Kielce (lengyel) 26-30 (14-14)
Szeged: Mikler – Radivojevics 4/2, Canellas 3, GABER 5, Henigman, Källman, Bombac 2. Csere: Alilovic (kapus), Zsitnyikov 2, ROSTA 2, Bodó 2, M. Stranovsky 1, Kaspárek 1, Sostaric 4/3.
Kielce: Wolff – Moryto 3/2, B. Vujovics, A. DUJSHEBAEV 8, IG. KARACIC 4, KARALEK 5, Olejniczak 3. Csere: D. Dujshebaev, Tournat 3, T. Gebala, SICKO 4. Vezetőedző: Talant Dujshebaev.

Lövések/gólok: 42/26, illetve 53/30
Gólok hétméteresből: 5/5, illetve 3/2
Kiállítások: 4, illetve 8 perc

Everum Handball (norvég)-HC Vardar 1961 (északmacedón) 32-35 (20-17)
SG Flensburg-Handewitt (német)- Paris Saint-Germain Handball (francia) 28-27 (19-10)
HC Meskov Breszt (fehérorosz)-FC Porto (portugál) elhalasztva

A csoport állása: 1. Kielce 19 p (+42, 12 mérk.), 2. Flensburg 17 p (+12, 10 mérk.), 3. Breszt 11 p (-11, 12 mérk.), 4. PSG 10 p (+15, 9 mérk.), 5. Szeged 10 p (-1, 11 mérk.), 6. Porto 8 p (-8, 11 mérk.), 7. Elverum 5 p (-38, 11 mérk.), 8. Vardar 6 p (-11, 10 mérk.).

B csoport, 13. forduló:

PPD Zagreb (horvát)-Telekom Veszprém 28-35 (11-17)
Zagreb: Ristanovic, Jandrics (kapusok), Vistorop 3, Mrakovcic, Cavar 2(1), Mandic, Klarica 2, Buric 1,  Obradovic 2, Stojnic 2, Peric 5(1), Laljek 1, Matanovic 1, Hrstic 3, Leimeter 5, Grahovac 1.
Veszprém: Cupara, Corrales (kapusok), Manaskov 1, Moraes 4, Tönnesen 3, Nilsson 6, Markussen 1, Marguc 3, Strlek 3, Blagotinsek, Siskarjov, Nenadic 2, Mahé 6(3), Maqueda 4, Lékai, Borozan.

Lövések/gólok: 48/28, illetve 53/35
Gólok hétméteresből: 4/2, illetve 3/3
Kiállítások: 4, illetve 4 perc

RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén)-Barca (spanyol) 29-32 (17-16)
HC Motor Zaporozsje (ukrán)-Aalborg Handbold (dán) 27-29 (15-14)
HBC Nantes (francia)-THW Kiel (német) 24-24 (12-9)

A csoport állása: 1. Barca 26 p (+85, 13 mérk.), 2. Veszprém 19 p (+51, 13 mérk.), 3. Aalborg 14 p (-2, 12 mérk.), 4. Zaporozsje 12 p (-24, 12 mérk.), 5. Kiel 10 p (+14, 10 mérk.), 6. Nantes 9 p (+8, 12 mérk.), 7. Celje 6 p (-47, 12 mérk.), 8. Zagreb 0 p (-85, 12 mérk.)

Az öt győzelemmel és hat vereséggel az A csoport ötödik helyén álló Szeged vasárnap a német Flensburg-Handewitt csapatát fogadja a BL csoportkörében, a kilenc sikerrel, egy döntetlennel és három vereséggel rendelkező Veszprém pedig jövő szerdán a francia HBC Nantes együttesét látja vendégül.

Forrás: Délmagyar.hu/MKSZ/MTI