Az FTC visszavágott a Bietigheimnek a történelmi vereségért

Emily Bölk
Emily Bölk (b), a Ferencváros és Veronika Malá, a Bietigheim játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében játszott FTC-Rail Cargo Hungaria - SG BBM Bietigheim mérkőzésen az Érd Arénában. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A Ferencváros biztosította továbbjutását a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportköréből, mivel házigazdaként 28-23-ra nyert a német Bietigheim ellen a 13. forduló szombati játéknapján, Érden.

Szeptember közepén a német bajnok hazai pályán 40-20-ra győzött az FTC ellen, az volt a magyar csapat történetének legsúlyosabb veresége a BL-ben.

A hazaiak keretéből Béatrice Edwige, Kovács Anett és Dragana Cvijic hiányzott. Az európai szövetség által a forduló rangadójának választott meccsre mindkét csapat annak tudatában készült, hogy vereség esetén komoly veszélybe kerül a továbbjutása a csoportkörből.

Támadásban mindkét együttes jó néhány hibával kezdett, a védekezés azonban jól működött, így a meccs első negyedében mindössze tíz gól született (5-5). Az első 13 percben az FTC dolgát három kiállítás is nehezítette, ezt követően pedig a magyar válogatott Szikora Melinda védéseire alapozva ellépett a Bietigheim. Később hét percig nem találtak be a németek, ezt a hazai együttes egy 3-0-s sorozattal használta ki, ezzel egyenlített, de az első félidő hajrájában ismét sokat hibázott, így ellenfele 12-10-es előnyben volt a szünetben.

A második felvonást valamivel jobban kezdték a vendégek, ám a Magyar Kupa címvédőjének védekezése egyre hatékonyabbá vált, és a labdaszerzések utáni akciókból fordított, így a nyolcadik perc (3-2) után a 42. percben ismét vezetett (18-17). Egy 6-0-s sorozat végén már három találat volt az ekkor jóval kevesebbet hibázó FTC előnye, majd három és fél perccel a vége előtt 25-21-nél eldőlt a meccs a házigazdák javára.

Ferencváros
Az FTC-Rail Cargo Hungaria játékosai ünnepelnek, miután 28-23-ra nyertek SG BBM Bietigheim ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében játszott mérkőzésen az Érd Arénában. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A mezőny legjobbjának megválasztott Angela Malestein, valamint Klujber Katrin hét-hét, Emily Bölk öt góllal, Bíró Blanka tíz védéssel járult hozzá a továbbjutást jelentő győzelemhez. A túloldalon Veronika Mala hatszor, Kelly Dulfer négyszer talált be, Szikora Melinda 16 lövést védett.

A két csapat nyolcadik egymás elleni tétmérkőzésén három német siker mellett ötödször győzött a Ferencváros. A Bietigheim október 16-án győzött legutóbb a BL-ben, nyeretlenségi sorozata immár nyolc meccs óta tart.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 13. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – SG BBM Bietigheim (német) 28-23 (10-12)
FTC:
 Bíró, Janurik (kapusok), Bölk, Cirjenics-Kovacsics, Hársfalvi, Kisfaludy 2, Klujber 7 (1), Kukely, Lekics 1, Malestein 7 (4), Márton 1, Papp 1, Stolle 1, Szöllősi-Zácsik 2, Szucsánszki 1, Tomori.
Bietigheim: Goncalves Dias Moresci, Szikora (kapusok), Behrend, Dalemann, Dulfer 4, Gassama Cissokho 1, Jensen Östergaard 2, Kudlacz-Gloc 1, Kündig, Maidhof 2 (2), Mala 6, Meyer 1, Naidzinavicius 1 (1), I. Smits 3, X. Smits 2.

A kilenc győzelemmel és három vereséggel csoportja második helyén álló Győri Audi ETO KC vasárnap a török Kastamonu Belediyesi GSK vendége lesz. A hat sikerrel, egy döntetlennel és hat vereséggel rendelkező Ferencváros – amely jelenleg negyedik a csoportjában – jövő vasárnap a dán Odense HB otthonában zárja a BL csoportkörét. Az egyenes kieséses szakaszba az első hat-hat helyezett jut.

A Budaörs is legyőzte a sereghajtó NEKA-t

A Budaörs házigazdaként 28-21-re legyőzte a sereghajtó NEKA csapatát a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén.

A hazaiaknál Schneider Éva hét, Lilija Gorilszka öt góllal, Varjas-Sipeki Flóra 35, Vártok Ramóna pedig 40 százalékos védési hatékonysággal járult hozzá a sikerhez. A Nemzeti Kézilabda Akadémia együttesében Szabó Anna szintén hétszer talált be.

Női kézilabda NB I:

Moyra-Budaörs – NEKA 28-21 (14-10)
Budaörs:
 Varjas-Sipeki, Vártok (kapusok), Braun 1, Gergely-Zsigmond 3, Gorilska 5, Hudák 1, Kiss 1, Mlinkó 2, Pálos-Bognár 4 (1), Schneider 7 (2), Smid, Szabadfi 1, Szabó-Májer 2, Szép, Tóth 1, Vártok.
NEKA: Németh, Wéninger, Zaj (kapusok), Bató 4, Csíkos 1, Ferenczy 1, Gém, Horváth 1, Kellermann 2, Kocsis, Molnár, Szabó 1, Szabó 7, Uhrin 4, Varga, Zsembery.