Elena Rybakina legyőzte Iga Swiateket

Rybakina
Elena Rybakina. Fotó: ausopen.com

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság 4. fordulójában a nőknél kiesett a 7. helyen kiemelt Coco Gauff és a világelső Iga Swiatek is.

A wimbledoni címvédő Elena Rybakina 6:4, 6:4 arányban nyert a lengyel Iga Swiatek ellen, aki tavaly Melbourne-ben az elődöntőben kapott ki, majd nyert a Roland Garroson és a US Openen is.

Az Open Era óta először fordult elő, hogy egy Grand Slam tornán a férfiak és nők között sem érte meg a negyeddöntőt az első két kiemelt. Melbourne-ben Rafael Nadal, Casper Ruud és Ons Jabeur után kiesett Swiatek is.

A kazah teniszező következő ellenfele Jelena Ostapenko lesz, aki a 7. helyen kiemelt Coco Gauff ellen nyert szintén két játszmában.

A lett játékos korábban két alkalommal győzte le Rybakinát, a 2019-es linzi negyeddöntőben és két évvel később az eastbourne-i elődöntőben is Jelena Ostapenko nyert két játszmában.

A férfiaknál Sebastian Korda öt játszmában győzte le Hubert Hurkaczot, a lengyel játékos 1-2-ről állt fel, ám a döntő szett 10 pontig tartó rövidítését elbukta.

Korda következő ellenfele Karen Hacsanov lesz, az orosz és az amerikai játékos először 2021-ben Wimbledonban játszott egymás ellen.

A maratoni hosszúságú mérkőzés döntő játszmájában Hacsanov nyert 10:8 arányban. Tavaly azonban Cincinnatiban és Antwerpenben is Korda nyert két szettben.

Jiri Lehecka a harmadik és a negyedik játszma rövidítését is megnyerve győzött Felix Auger-Aliassime ellen.

A Fucsovics Márton kétszettes hátrányból búcsúztatót Jannik Sinner a görög Sztefanosz Cicipasz ellen is kiegyenlített 0-2-ról, ám a döntő játszmát 6:3 arányban megnyerte a ciprusi.

Babosék párosa és Udvardy Luca is búcsúzott

A második fordulóban búcsúzott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női párosversenyétől Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa.

A tornán kétszeres győztes duó a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett vasárnap hajnali találkozón két játszmában maradt alul a Storm Hunter, Elise Mertens ausztrál, belga kettőssel szemben. Babosék búcsújával nincs már versenyben magyar játékos a felnőttek között.

Kiesett a junioroknál érdekelt Udvardy Luca is, aki a viadal 10. kiemeltjeként a nyitókörben két szettben kapott ki a bolgár Roszica Dencsevától.

Australian Open

4. forduló

Férfiak

Karen Hacsanov (orosz, 18.) – Yoshihito Nishioka (japán, 31.) 6:0, 6:0, 7:6(4)
Sebastian Korda (amerikai, 29.) – Hubert Hurkacz (lengyel, 10.) 3:6, 6:3, 6:2, 1:6, 7:6 (10-7)
Sztefanosz Cicipasz (görög, 3.) – Jannik Sinner (olasz, 15.) 6:4, 6:4, 3:6, 4:6, 6:3
Jiri Lehecka (cseh) – Felix Auger-Aliassime (kanadai, 6.) 4:6, 6:3, 7:6(2), 7:6(3)
Andrej Rubljev (orosz, 5.) – Holger Rune (dán, 9.)
Alex de Minaur (ausztrál, 22.) – Novak Djokovics (szerb, 4.)
Ben Shelton (amerikai) – J.J. Wolf (amerikai)
Roberto Bautista Agut (spanyol, 24.) – Tommy Paul (amerikai)

Nők

Elena Rybakina (kazah, 22.) – Iga Świątek (lengyel, 1.) 6:4, 6:4
Jelena Ostapenko (lett, 17.) – Coco Gauff (amerikai, 7.) 7:5, 6:3
Jessica Pegula (amerikai, 3.) – Barbara Krjecikova (cseh, 20.) 7:5, 6:2
Viktorija Azarenka (fehérorosz, 24.) – Lin Zsu (kínai) 4:6, 6:1, 6:4
Karolina Pliskova (cseh, 30.) – Shuai Zhang (kínai, 23.)
Magda Linette (lengyel) –  Caroline Garcia (francia, 4.)
Arina Szabalenka (fehérorosz, 5.) – Belinda Bencic (svájci, 12.)
Donna Vekic (horvát) – Linda Fruhvirtova (cseh)

Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Storm Hunter, Elise Mertens (ausztrál, belga)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia) 6:3, 6:3