Elődöntős a Majoros, Ecseki férfi páros Ammanban

Ecseki
Ecseki Nándor és Madarász Dóra a negyeddöntőben az Ovidiu Ionescu, Szőcs Bernadette kettőstől kapott ki. Fotó: WTT

Egy kínai kettőst búcsúztatva a Majoros Bence, Ecseki Nándor duó bejutott a férfi párosok elődöntőjébe az Ammanban zajló, contender besorolású asztalitenisz WTT-viadalon.

A főtáblás küzdelmek első, csütörtöki napján Ecseki Nándor előbb Madarász Dórával vert három szettben egy angol kettőst, majd később Majoros Bencével nyert egy hazai páros ellen, ugyancsak könnyedén.

Kevésen múlt, hogy ne legyen még egy magyar duó a legjobb nyolc között, Dari Helga és Hartbrich Leonie ugyanis csak ötjátszmás csatában maradt alul svéd riválisával szemben. A selejtezőből feljutott Majoros is csupán döntő szettben kapott ki a tajvani Kao Cseng-jujtól egyesben.

Az Ecseki Nándor, Madarász Dóra kettős a negyeddöntőben fejezte be szereplését. Az olimpiai kvótáért küzdő magyar duó pénteken az esélyesebb Ovidiu Ionescu, Szőcs Bernadette párossal vette fel a küzdelmet, s ugyan egy szettet elcsent román riválisától, de végül nem tudott meglepetést okozni.

Az alkalmi magyar egység – Ecseki állandó párja, Szudi Ádám nincs ott Jordániában – Csen Jüan-jüvel és Lin Si-tunggel csapott össze pénteken, s az elvesztett első játszma után már uralta a mérkőzést, így  végül négy szettben diadalmaskodott.

A szombati elődöntőben a világranglistát vezető japán Uda Jukija, Togami Sunszuke kettős lesz a magyarok ellenfele.

WTT, Amman

Férfiak

Egyes

1. forduló (a 16 közé jutásért):
Kao Cseng-juj (tajvani)-Majoros Bence 3-2 (9, 7, -9, -9, 7)

Páros

1. forduló (a 8 közé jutásért):
Majoros, Ecseki Nándor-Zejad Aldmaisy, Zaid Abo Yaman (jordániai) 3-0 (6, 5, 10)

Negyeddöntő:
Majoros Bence, Ecseki Nándor – Csen Jüan-jü, Lin Si-tung (kínai) 3-1 (-10, 8, 6, 9)

Nők

Páros

Linda Bergström, Christina Kallberg (svéd)-Dari Helga, Hartbrich Leonie 3-2 (-9, 4, -3, 4, 4)

Vegyes páros

Ecseki, Madarász Dóra – Liam Pitchford, Tin-Tin Ho (angol) 3-0 (9, 6, 5)

Ovidiu Ionescu, Szőcs Bernadette (román)-Ecseki Nándor, Madarász Dóra 3-1 (8, -7, 7, 10)