Erste Liga: a listavezető legyőzte a sereghajtót

Erste Liga

A listavezető Gyergyói HK 6-5-re győzött a sereghajtó Fehérvári Hoki Akadémia otthonában az Erste Liga hétfői mérkőzésén.

A GYHK vasárnap kikapott a Budapest JAHC vendégeként, így ugyan az első helyen maradt, de vesztett pontszámokat tekintve fővárosi riválisa mögé szorult.

A székely együttes gyorsan vezetést szerzett, ám a hazaiak 19 másodperc múlva egyenlítettek. Még a szünet előtt újból a Gyergyónál volt az előny.

A második harmad elejére kényszerűségből kapust cserélt a FEHA, Márkus Levente helyett a szlovén Jakob Zupancic állt be. Pillanatok alatt kihasznált egy dupla emberelőnyt a Volán, azonban a meccs derekán négy perc alatt duplázott a GYHK. Ettől sem tört meg a fehérvári alakulat, két és fél perc alatt 4-4-re jött vissza. Ám egy óriási hiba után Imre Patrik – korábbi fehérvári játékos, akinek édesapja, Imre Lajos a FEHA csapatvezetője – lépett ki, és nem hibázott.

A záró harmadban egy kipattanót követően ismét két góllal vezetett a Gyergyó, azonban a kapu előtti kavarodásból faragott hátrányából a házigazda. Így izgalmasan alakult a hajrá. Ekkor mindkét együttes nagy sebességgel játszott, és volt esély az egyenlítésre is. A végén hiába támadott lehozott kapus mellett a FEHA, nem tudott pontot szerezni.

Anatolij Bogdanov, a FEHA19 vezetőedzője

“Bosszantó a végeredmény. Jó esélyünk volt megnyerni a mérkőzést, de nem éltünk, egyéni hibákból kaptunk gólokat. Most pedig egy kemény túra előtt állunk, rá kell jönnünk, hogyan tarthatjuk kézben a találkozót. Ebben a szezonban lehet nem elég hatásosok a második szünetbeli beszédeim, mert sorozatban a harmadik játékrész elején veszítjük el a mérkőzéseket, talán az edzőnek is tükörbe kell néznie. Nagyon frusztráló volt ez a mérkőzés is, mert volt esélyünk nyerni, de a kritikus pillanatokban egyénieskedtünk. Így nehéz nyerni ilyen szinten, az a csapat nyer, amelyik több gólt lő, folyamatosan tanulunk, folytatnunk kell az utunkat.”

Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője

“A legjobb ebben a meccsben, az hogy vége lett. Botrányos találkozó volt, felháborító, csapkodós játékot mutattunk be. Összességében nehéz értékelni a túrát, rövid kispadunk volt, sok a beteg, voltak, akik lázzal is játszottak. Ennek tükrében jól sikerült, háromból kettőt behúztunk, nyilván a tegnap, Budapest JAHC elleni meccset elbukni 2-0-ról az nem esett jól. Pontban oké volt a túra, de a mai játék az nem hoki volt. Ebből rengeteget tanulhatunk, sok részletet is fogunk mutatni a csapatnak, hogy nem kell ezt csinálni. Két mérkőzésünk van az alapszakaszból, a FEHA19-el még egyszer játszunk majd, fiatalok, nem fáradnak el. Ezt a két találkozót be szeretnénk húzni, ez a hat pont kell, ha meg akarjuk nyerni az alapszakaszt.”

Erste Liga

FEHA19 – Gyergyói HK 5-6 (1-2, 3-3, 1-1)
Gól:
 Ambrus Csongor (3.), Eriks Zohovs (21., kettős emberelőnyben), Rétfalvi Kristóf (36.), Roman Racsinszkij (39.), Alexander Mohancev (50.), ill. Devin Robert Di Diorite (3.), Brance Orban (17.), Sebastien Sylvestre (28.), Vincze Péter (32., 43.), Imre Patrik (40.)

10.  FEHA19                      31   3   1   3  24 68-147  14
    Az 1-6. helyezettek a negyeddöntőbe jutnak, míg a 7-10. helyezettek a rájátszásba jutásért csatáznak.

Forrás: MJSZ / MTI

Erste Liga: nem dőlt el az alapszakasz első helye