Erste Liga: kikapott, így még nem negyeddöntős a Ferencváros

Erste Liga

A legutóbb döntős és magyar bajnoki címvédő Ferencváros negyeddöntős helye még nem biztos a jégkorong Erste Ligában, mivel szerdán 5-1-re kikapott az alapszakasz-győzelemért harcoló és friss kupagyőztes Budapest JAHC vendégeként.

Az első hat helyezett a negyeddöntőbe jut, a 7-10. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé jutásért. Az FTC-Telekom jelenleg hatodik helyen áll, előnye négy pont a Debrecen előtt, amelynek hozzá hasonlóan két találkozója van hátra a vasárnap záruló alapszakaszból.

A Budapest JAHC csapatának – amely sorozatban hetedik meccsét nyerte a ligában, tétmérkőzéseket tekintve pedig kilenc egymást követő sikernél jár – az elsőségért folytatott versenyfutásban két pont a lemaradása az éllovas, ám már egy meccsel többet lejátszott Gyergyói HK mögött.

Kangyal Balázs, a Budapest JAHC vezetőedzője

„Egyszerű értékelni a mai meccset. Az első tíz percben vitt még minket ez a „flow”, amit hoztunk a Fehérvár elleni kupadöntőről és sikerült abból két gólt is lőni. Utána így szép lassan elfogytunk. Lehetett látni – nem akarok igazságtalan lenni a srácokkal, láttam azt, hogy próbáljuk -, de egyszerűen ez a hétvége, ahogy nyilatkoztam, azért rányomta a bélyegét finoman fogalmazva a játékunkra. Az egy nagyon üdítő dolog, hogy ennyire jól játszottuk az emberelőnyt, és tulajdonképpen az segített. Nyilván volt egy kiváló kapusteljesítmény is, amikor egy picit ugye ránk jöttek, Dani tartotta ezt a különbséget ami volt a két csapat között számszerüleg. De a legeslegfontosabb annyi, hogy a reményeinket életben tudtuk tartani és ez a három pont rendkívül fontos volt.”

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Szerintem abszolút nem játszottunk jól és azt gondolom, hogy ezzel a játékkal sokáig nem fogjuk vinni. Először ugye be kell kerülni a rájátszásba, de sokkal jobbnak kell lenni. Mi olyan álmokat szeretnénk szövögetni, hogy a rájátszásba bejutunk, sőt tovább is szeretnénk jutni már az első körben. Azt gondolom, hogy ennél sokkal több kell.”

Nagy fordítással zárta az alapszakaszt a Brassó

Az utolsó alapszakaszmeccsét játszó brassói gárda 4-1-es hátrányból tudott 5-4-re fordítani, majd az Acélbikák egyenlítő találata után a győztes gólt is megszerezte.

Sikerével a Brasov megtartotta esélyét arra, hogy harmadik helyen zárja az alapszakaszt, amelynek első hat helyezettje a negyeddöntőbe jut.

A sorozatban hetedik vereségét elszenvedő Dunaújváros utolsó meccsének eredményétől függetlenül kilencedik helyről várja a folytatást, amelyben a 7-10. pozíciót megszerzők a nyolc közé jutásért játszanak.

Erste Liga

Budapest JAHC – FTC-Telekom 5-1 (2-0, 1-0, 2-1)
Gól:
 Ivan Vorobjev (7.), Ritter Zalán (8.), Kirils Galoha (32., emberelőnyben), Eetu Elo (46., 55., mindkettőt emberelőnyben), ill. Rasmussen Kulmala (49.)

Corona Brasov – Dunaújvárosi Acélbikák 6-5 (2-4, 3-0, 1-1)
Gól:
 Samuel Owen Williams (14.), Kevin Domingue (19., 31., emberelőnyben), Jared Michael van Wormer (21., 54.), Roberto Gliga (27.), ill. Olli Pekka Valtola (1., büntető, 16.), Erik Embrich (10.), Hadzinikolic Oliver Ödman (15.), Dusan Kmec (47.)