Fedett pályás atlétika: országos csúcsok 200 méteren

Máté Tamás
A későbbi győztes Máté Tamás a fedett pályás atlétikai országos bajnokság férfi 200 méteres síkfutás versenyszámában a nyíregyházi atlétikai centrumban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Máté Tamás 38 éves magyar csúcsot döntött meg a nyíregyházi fedett pályás atlétikai országos bajnokság második napján.

A Ferencváros sprintere 200 méteren 20.75 másodperccel ért célba, ezzel átadta a múltnak Nagy István 1985-ben elért 20.84-es eredményét. A 24 éves Máté Tamás teljesítményének értékét növeli, hogy csupán 18 esztendősen kezdett el atletizálni. Tavaly még 21.03 mp-es idővel szerezte meg a bajnoki címet 200 méteren.

A nőknél szintén magyar rekord született ezen a távon: Sulyán Alexa az általa tartott U20-as csúcsot 23.85 mp-re javította. A MATE-GEAC versenyzője ezzel bronzérmet szerzett. Az első helyen Molnár Janka futott be, aki így duplázott, a szombati 400 méter után második aranyérmét gyűjtötte be.

Előzetesen mindkét nemnél a 60 méter gát számított „sztárszámnak”, ám az elsőszámú esélyesek visszaléptek, az Eb-ezüstérmes Kozák Luca, valamint Szűcs Valdó egyformán sérülés miatt nem kockázatott.

Távollétükben a férfiaknál Szeles Bálint győzött, nagy vetélytársa, Eszes Dániel harmadikként ért célba.

A nőknél az idén egyéni csúcsot futott Kerekes Gréta nyert (8.06 mp), az U20-as vb-harmadik Tóth Anna élete eddigi legjobbjával (8.11) lett második.

Kerekes Gréta
A későbbi győztes Kerekes Gréta a célban, mögötte elesik Bacsa Fanni a fedett pályás atlétikai országos bajnokság női 60 méteres gátfutás versenyszámában a nyíregyházi atlétikai centrumban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Zárásként a váltóknál még egy remek eredmény született: a nőknél a gödöllőiek négyese megjavította az általuk tartott országos klubrekordot és 3:38.00 perccel győzött.

Scheidler Géza sportszakmai igazgató a sok jó eredmény közül elsőként Máté Tamás országos csúcsát emelte ki.

„Máté Tamás óriási időt ért el, kár, hogy a márciusi fedett Eb-n nem rendeznek 200 métert, de ez az eredmény nagyon előremutató” – nyilatkozott az MTI-nek.

Hozzátette, a női 200 méter szintén remek versenyt hozott, hiszen hárman is 24 másodpercen belül értek célba.

„Szintén nagyszerűen teljesített Bartha-Kéri Bianka, aki 800 méteren alig maradt el a csúcstól, és Palkovits István is 3000 méteren, bár ő nem elégedett a teljesítményével. A férfiaknál 60 méter gáton Szeles Bálint futása is biztató volt, a nőknél pedig szenzációs küzdelmet hozott Kerekes Gréta és Tóth Anna összecsapása, ilyen küzdelem sok nemzet bajnokságában megállná a helyét” – fogalmazott Scheidler Géza.

A sportszakmai igazgató hangsúlyozta, hétfőn-kedden alakul ki az isztambuli fedett Eb-re utazó csapat névsora, és továbbra is 10-12 fő indulásával számol.

60 m gát: Szeles Bálint (EVSI) 7.70 mp
4×400 m váltó: FTC (Máté Tamás, Enyingi Patrik, Kalácska Áron, Molnár Attila) 3:13.72 p

60 m gát: Kerekes Gréta (DSC-SI) 8.06 mp
4×400 m váltó: MATE-GEAC (Simon Virág, Dobránszky Laura, Kriszt Sarolta, Nádházy Evelin) 3:38.00 p