Fucsovicsnak Djokovics lett a végállomás

A wimbledoni nem hivatalos füves pályás világbajnokságon a 11 évvel korábbi junior bajnok először jutott be a legjobb nyolc közé.

Fucsovics Mártonnak nem lehettek vérmes reményei a világelső és világklasszis Novak Djokovics ellen, ám amit az MTK Budapest teniszezője letett a centerpályára több, mint megsüvegelendő.

Annak ellenére, hogy a szerb játékos óriási rutinjával nagyon simán kezdte a mérkőzést, Fucsovics nem bizonytalanodott el. A 29 éves a magyar játékos sok hibával, rendkívül bizonytalanul teniszezett, riválisa így 18 perc után 5:0-ra vezetett. Fucsovics ezt követően – szettlabdákat hárítva – hozta az adogatását, majd két újabb játszmalabdát hárítva elvette a világelső szerváját és hamarosan 5:3 állt az eredményjelzőn.

Djokovics a következő adogatójátékában viszont már nem hibázott, és hatodik szettlabdáját értékesítve 42 perc után előnybe került.

A következő játszma kiegyenlített küzdelmet hozott, 4:4-ig mindkét teniszező hozta szervagémjét, a kilencedik játékban viszont Djokovics brékelt, majd a tizedikben nyerte a sajátját, ezzel másfél óra elteltével már 2-0-ra vezetett.

A harmadik szett Djokovics breakjével kezdődött, azután egyik játékos sem vesztett adogatógémet, noha erre többször is volt esély. Fucsovics például két játékban összesen ötször jutott breaklabdához – a második gémben, a szerb adogatásánál 0:40 is volt az állás -, de nem tudott élni a lehetőségekkel.

Fucsovics a rekordbeállítást jelentő huszadik GS-tornagyőzelmére hajtó, címvédő Djokoviccsal pályafutása során előzőleg kétszer találkozott, és bár mindkétszer alulmaradt, a 2018-as US Open első fordulójában és a 2019-es dohai torna nyolcaddöntőjében is nyert szettet a szerb világsztár ellen.

A mérkőzés 2 óra 19 percig tartott.

„A mérkőzés elején jól játszottam, nem hibáztam az első öt-hat játékban, ezt követően 5:3 után le tudtam zárni a szettet. A következő két játszmában elég volt egy-egy brék. Fucsovics nagyot küzdött, óriási tornán van túl, le a kalappal előtte”

– nyilatkozta a mérkőzés után a pálya szélén Novak Djokovics, melyet a találkozót közvetítő Eurosport csatorna adott le.

A címvédő elmondta, nagyon szereti ezt a sportot, és mindent kiad magából, amikor pályára lép. Szót ejtett még a Fucsovics–Rubljov találkozóról is.

„Amikor az ötödik szettet játszották Marciék, akkor azért szurkoltam, hogy essen az eső, és később fejezzék be a meccset. Mindkét játékosnak kiválóak a kvalitásaik” – árulta el a világelső.

Fucsovics Márton egyik edzője, Jancsó Miklós szerint tanítványának volt esélye egy szett kiharcolására Novak Djokovics ellen, de a világelső szerb szinte végig hibátlanul teljesített.

„Tudtuk, hogy Novak fantasztikus teniszező, hihetetlenül jó formában van, az idén minden Grand Slam-mérkőzését megnyerte. Azzal is tisztában voltunk, hogy teljesen más lesz a centerpályán játszani. A meccs után Marci is azt mondta, hogy egészen különbözik a fű, és sokkal nagyobb a tér, mint a külső pályákon. Az elején ezt szokni kellett, viszont nagyon pozitív, hogy Marci 0:5 után is ment pontról pontra, szettlabdákat hárított, elvette Djokovics szerváját… Pedig egyetlen ingyen pontot sem kapott, Novak szinte végig hiba nélkül teniszezett, Marci remek labdái is simán visszajöttek. Azt gondolom, hogy Marci benne volt a mérkőzésben, színvonalas, látványos teljesítményt produkált, nagyon büszkék vagyunk rá Nagy Zoltánnal!”

felelte a Nemzeti Sport kérdésére Jancsó Miklós, Fucsovics egyik edzője.