Hatgólos debreceni siker a harmadik helyért harcolók csatáján

Petrus Mirtill
Petrus Mirtill hétszer volt eredményes. Fotó: Czinege Melinda

A Debrecen otthon 33-27-ra győzte le a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I bronzérme szempontjából fontos vasárnapi találkozóján.

A két együttes októberi bajnokiját saját közönsége előtt 30-23-ra nyerte a Mosonmagyaróvár, a Magyar Kupa bronzmérkőzésén Tatabányán viszont 34-29-re a hajdúsági együttes kerekedett felül. Mindkét csapat a nemzetközi kupában szerepelt az idényben: a DVSC egygólos összesítéssel maradt alul a címvédő norvég Vipers Kristiansanddal szemben a Bajnokok Ligája-negyeddöntőbe jutásért vívott párharcban, a Mosonmagyaróvár pedig kettős vereséggel maradt le az Európa-liga elődöntőjéről a román Gloria Bistrita-Nasaud ellen.

A rangadó előtt az egy meccsel többet játszott Debrecen két ponttal előzte meg riválisát a tabellán.

A Hódos Imre Rendezvénycsarnokban az első percekben inkább a vendégek akarata érvényesült, ám nem tudtak ellépni házigazdájuktól, amely a szünet előtti percekben magához ragadta a kezdeményezést. A második játékrész első nyolc percében nem esett mosonmagyaróvári gól, el is tudott távolodni a Debrecen. A vendéglátó ebben a félidőben többször vezetett hat találattal, a hajrában pedig a hétgólos különbséget is elérte, ám az – esetleges pontazonosságnál rangsoroló egymás elleni eredmények miatt lényeges – nyolctalálatos előnyt nem tudta kiharcolni, és végül hatgólos sikert aratott.

A Debrecen az utolsó két fordulóban, május második felében előbb a címvédő Győrt fogadja, majd a jelenleg százszázalékos Ferencvároshoz látogat, a Mosonmagyaróvár már nem találkozik a bajnoki címért harcoló riválisokkal.

A debreceni Petrus Mirtill hétszer, Grosch Vivien hatszor volt eredményes, a Mosonmagyaróvárban Tóth Gabriellatalált be hatszor.

Grosch Vivien
Grosch Vivie hat gólt szerzett. Fotó: Czinege Melinda

Szilágyi Zoltán, a DVSC vezetőedzője

„Csak gratulálni tudok a lányoknak. Mindent megtettünk a győzelemért, ez volt az elsődleges célunk, amit magabiztosan megoldottunk. Van bennem hiányérzet, hiszen az egymás elleni eredmény fontos lehet. A helyzetkihasználásunk bizonyos időszakokban nem volt jó, a védekezést viszont csak dicsérni tudom. Azt gondolom, nem dőlt még el a végső sorrend a bajnokságban.”

Gyurka János, a Mosonmagyaróvár vezetőedzője

„Rangadóhoz méltó mérkőzés volt, ami az izgalmakat és a színvonalat illeti. A saját játékunkról azt mondanám, hogy a hosszú meccsszünet alatt elvesztettük az eddig mutatott formánkat. Az első félidő még rendben volt, a másodikban viszont nem nagyon volt befejező játékosunk. Ami dicséretes, hogy hatvan percen keresztül küzdöttünk.”

A címvédő Győri Audi ETO saját közönsége előtt 38-21-re legyőzte a Kisvárdát

Ez volt a két együttes idénybeli harmadik találkozása, korábban a pontvadászatban (39-23) és a Magyar Kupában (37-19) is fölényes győzelmet aratott az elmúlt két kiírásban bajnok Győr. Ezúttal már 11 perc elteltével tíz találat volt közte (12-2), a végső dudaszó pillanatában pedig 17 gól volt a Bajnokok Ligája-negyeddöntős kisalföldiek előnye.

Győri-Lukács Viktória, Ana Gros és Bruna Almeida de Paula egyformán hat találattal, Silje Solberg kilenc védéssel vette ki részét az ETO sikeréből, amelynek mezében Stine Oftedal megszerezte 1100. gólját. A Kisvárda magyar válogatott játékosa, Juhász Gréta négyszer volt eredményes.

Per Johansson, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője

„Kevés mérkőzésünk van mostanában, ezért – minden tisztelettel a Kisvárda felé – ezeket a mérkőzéseket a gyakorlásra kell felhasználnunk az idény hátralévő részében. Éppen ezért amit a védekezésben, a kontrajátékban és a támadásban láthattunk, örömmel töltött el. A védekezésünk az első félidőben kimagasló volt, a kontráink ültek, támadásban pedig két eltérő formációt is használtunk. Az egyikben Stine Oftedallal és Veronica Kristiansennel, a másikban Bruna de Paulával és Estelle Nze Minko-val, teljesen eltérő játékot játszottunk. A második félidő első fele még rendben volt, de az utolsó negyedórára talán a Kisvárda is elhitte, hogy van keresnivalója, megbüntette a hibáinkat, ezért csökkent a különbség.”

Bruna de Paula
Bruna de Paula hat gól lőtt. Fotó: gyorietokc.hu

Bruna de Paula, a Győr balátlövője

„Valamit építünk most itt közösen Győrben, és ez a találkozó jó alkalom volt, hogy megpróbáljunk pár dolgot, és önbizalmat szerezzünk, hiszen jövő héten egy sorsdöntő párharc első mérkőzése vár ránk. Összességében elégedett vagyok.”

A sereghajtó otthonában nyert a bajnokesélyes FTC

A Bajnokok Ligája-negyeddöntős fővárosiaknál Janurik Kinga 14, Böde-Bíró Blanka öt lövést védett, Kovács Anettkilenc, Klujber Katrin nyolc gólt lőtt.

Az MTK két találattal győzött a Vasas vendégeként. Farkas Johanna kilenc góllal járult hozzá a sikerhez, a házigazdáknál Szilovics Fanni dobott kilencet, Balog Judit pedig 12 védéssel zárt.

A múlt heti, debreceni olimpiai selejtezőtornán remekül teljesítő Kuczora Csenge hét góllal járult hozzá a Vác ötgólos sikeréhez az Alba Fehérvár otthonában. A mezőny legeredményesebb játékosa a fehérvári Afentáler Sára volt nyolc találattal.

A bennmaradásért küzdő csapatok közül a Békéscsaba és a NEKA is kikapott

A csabaiak Dunaújvárosban veszítettek hat góllal, pedig Pásztor Bettina 12 lövést védett, Andela Zagar hat, Bencsik Bojána öt találattal zárt. Az újvárosiaknál Paróczy Sára mind a nyolc lövését gólra váltotta, hétszer büntetőből talált be.

A NEKA házigazdaként négy góllal kapott ki a Budaörstől. Faragó Lea kilenc gólt lőtt, a győztes vendégeknél Vártok Ramónának nyolc védése, Vártok Tamarának öt találata volt.

Női kézilabda NB I

DVSC Schaeffler – Motherson Mosonmagyaróvári KC 33-27 (16-15)
DVSC:
 Bartulovic, Gabriel (kapusok), Csernyánszki 3, Füzi-Tóvizi 2, Grosch 6, Haggerty 2, Hornyák, Johansson, Jovovity, Kácsor 4, Petrus 7, Planéta 3, Szabó 1 (1), Töpfner 2 (2), Vámos M., Vámos P. 3.
Mosonmagyaróvár: Hadfi, Szemerey (kapusok), Albek 1, Bardi, Faragó 2, Horváth, Ivancok 2, Lancz 2, Pásztor 2, Schatzl, Stranigg 5, Sztankovics, Tóth E. 4 (2), Tóth G. 6, Udvardi 3, Varga.

Győri Audi ETO KC – Kisvárda Master Good SE 38-21 (22-7)
Győr:
 Solberg-Östhassel, Toft (kapusok), Dale 5, De Paula 6, Farkas J., Fodor 3, Gros 6 (2), Győri-Lukács 6, Haugsted, Hovden 1, Kristiansen 3, Nze-Minko 3, Oftedal 2, Ryu 3, Szár, Szöllősi-Schatzl.
Kisvárda: Leskóczi, Mátéfi, Torda (kapusok), Akiyama 1, Bucsi 3 (2), Djatevska 1, Gém 3, Juhász 4, Karnik 3 (2), Kovalcsik 2, Makó, Mérai 1, Novak 2 (1), Siska, Szabó 1.

Kozármisleny KA – FTC-Rail Cargo Hungaria 23-32 (9-17)
Kozármisleny:
 Pusztai, Wichmann (kapusok), Bernhardt 2 (1), Brettner 1, Bánfai 1, Grosics 1 (1), Grénus 1, Hadnagy, Hónig, Kecskés 4, Köpösdi 1, Lengyel 3, Scheffer 5 (1), Szatmári 1 (1), Tobak, Zsemberi 3.
FTC: Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bölk 1, Cvijic 4, Horváth, Hársfalvi 2, Kisfaludy 1, Klujber 8, Kovács A. 9, Kukely 4, Kármán, Malestein, Márton 1, Simon 2 (1).

Vasas SC – MTK Budapest 28-30 (16-15)
Vasas:
 Balog, Zsigmond (kapusok), Boldizsár, Dombi 1, Domokos 1, Ferenczy 3, Fodor 5, Juhász, Lengyel, Mihály, Oláh 2, Pénzes 5 (1), Sirián, Szilovics 9 (2), Varjas, Vámosi 2.
MTK: Győri, Szőke (kapusok), Andróczki, Dakos 5, Farkas 9 (4), Fekete 3, Ferenczy 2, Kekézovity, Kobela, Mészáros-Mihálffy 5, Papp 1, Pelczéder 1, Poczetnyik 2, Török, Weisheitel 2.

Alba Fehérvár KC – Praktiker-Vác 28-33 (16-17)
Fehérvár
: Kayumova, Kubina, Tóth N. (kapusok), Afentaler 8 (5), Dubán, Kocsis 1, Kövér 6, Smbatian 2, Sulyok, Szemes 6, Takó 1, Tolnai 1, Utasi 3, Zrnic.
Vác: Bukovszky, Csizmadia, Győri (kapusok), Ballai A. 2, Ballai B. 5 (1), Bordás 3, Bánfai, Csire 2, Csíkos 1, Kovalcsik 2, Kovács A. 2, Kuczora 7, Kurucz, Marincsák 4, Such 5, Varga.

Dunaújvárosi Kohász KA – Tappe-Békéscsabai Előre NKSE 32-26 (13-9)
DKKA:
 Oguntoye, Wéninger (kapusok), Agócs 1, Arany 2, Borgyos 2, Bouti, Da 1, Gajdos, Horváth, Lakatos 3, Nick 3, Paróczy 8 (7), Sallai 5, Szalai 1, Trawczynska 3, Török 3.
Békéscsaba: Madera-Domokos, Pásztor, Szabó D. (kapusok), Bencsik 5, Bencsik-Giricz, Borbély, Csáki 2, Gyimesi 3, Horváth 4, Kukely, Kücükyildiz, Mayer 1, Román 3, Szondi 1, Török 1, Zagar 6 (5).

NEKA – Moyra-Budaörs 23-27 (9-15)
NEKA:
 Csapó, Zaj (kapusok), Alaxai 2, Bató 1, Berei, Faragó 9 (2), Fazekas 2, Győri, Katona, Keceli-Mészáros 2, Kriston 3, Matucza, Molnár, Munteanu-Korodi, Petruska, Wald 4.
Budaörs: Mistina, Vártok (kapusok), Debreczeni-Klivinyi 5, Gergely-Zsigmond 1, Gorilska 3, Hudák 4, Kiss, Pálos-Bognár, Schneider 3 (1), Szabó 1, Szekerczés 1, Szép, Szövérdffy-Szabadfi 2, Tóth 2, Vártok 5, Wutschi.