Körmend-Kecskemét és Szombathely-Fehérvár elődöntő a férfi kosárlabda NB I-ben

kosárlabda
Váradi Benedek 27 pontig jutott. Fotó: Mészáros D. Zsolt

A Körmend és a Kecskemét után a címvédő Szombathely is elődöntőbe jutott pénteken a férfi kosárlabda NB I-ben.

A Szombathely-Szeged párharc eddigi három mérkőzése rendre hazai sikert hozott, és mivel az alapszakasz végeredménye alapján a Falco élvezett pályaelőnyt, a vasiak 2-1-es vezetéssel utazhattak a Tisza partjára.

Az első negyedben úgy tűnt, hogy a válogatott Váradi Benedek vezérelte vendégek dűlőre viszik a dolgot, és nem kívánnak még egyszer odahaza pályára lépni, ám a folytatásban a szegediek főként az amerikai Rashun Davis révén felzárkóztak. A nagyszünetben 34-33-mal a Szombathely volt előnyben.

Fordulás után magasabb fokozatba kapcsolt a triplavonalon túlról remekül célzó Falco, és bár – Váradin kívül – a kulcsemberei nem villogtak, nyolc ponttal nyerte a harmadik negyedet. Az alföldiek azonban óriási hajrával gondoskodtak róla, hogy a meccs vége izgalmas legyen, a rendes játékidő utolsó perce 69-69-ről indult, és mivel egyik csapat sem talált a gyűrűbe, jöhetett a hosszabbítás.

Az ötperces ráadásban folytatódott a “Váradi-show”

A 27 éves hátvéd triplát, büntetőket és duplát is dobott, és hamarosan 71-80 állt a nagyórán. Ezt a lemaradást már nem tudta ledolgozni Simándi Árpád együttese, így a Falco készülhet az Alba Fehérvár elleni elődöntőre.

Milos Konakov, a Szombathely vezetőedzője

“Először is gratulálok a hazai szurkolóknak, mert fantasztikus hangulatot teremtettek! Köszönöm a mi szurkolóinknak is, akik egy munkanapon elkísértek bennünket. Szerintem nagyszerű meccs volt, amelyen hiába voltunk több időt előnyben, végig szoros találkozó volt. Nem tudom, hogy az utolsó dobásnál mi lett volna a helyes döntés. Nagy gratuláció jár minden pályára lépő játékosnak, nagyon boldog és büszke vagyok a csapatomra, hogy sikerült továbbjutnunk. Kihagytunk néhány üres dobást a rendes játékidő utolsó perceiben. Annak külön örülük, hogy a csapatkapitányunk ilyen játékkal tért vissza. Gratulálok a Szegednek a szezonjához, és sok sikert kívánok a jövőben ellenfelünknek!”

Váradi Benedek 27 ponttal zárt

“Néhány extra dobással visszajött a Szeged a meccsbe, és bár öt perccel a vége előtt nyolc ponttal vezettünk, nem sikerült kontrollálnunk innen a meccset. Csak négy pontot dobtunk, ezt pedig egy Szeged-szintű csapat kihasználja. Nagyon jó mérkőzést, párharcot játszottunk, mind a négy meccs élvezetes volt a szurkolóknak és a játékosoknak. Örülök, hogy hosszabbítás után sikerült nyernünk, a play-offban nem egy ember dönt el minden mérkőzést, minden meccsen más volt kiemelkedő, nálunk és a Szegedben is. Bemutattuk, hogy csapatként mire vagyunk képesek, a célunkat azonban még nem értük el. Készülünk az Albára, köszönjük szurkolóink támogatását, örülök, hogy ilyen hangulatban játszottunk.”

A Kecskemét kiélezett végjátékban, hét másodperccel a végső dudaszó előtt dobott büntetővel állította be a végeredményt. Bár a vendég Szolnok még támadhatott a győzelemért, nem tudott élni a lehetőséggel.

Simább meccs zárta le Oroszlányban az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot, a Körmend 14 ponttal kerekedett vendéglátója fölé.

A másik ágon a Körmend és a Kecskemét csatázik majd.

Férfi kosárlabda NB I

Negyeddöntő, 4. mérkőzés:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 79-87 (15-20, 18-14, 16-24, 20-11, 10-18) – hosszabbítás után
Szeged: Persons 12, Balogh S. 2, Cook 13/6, Bognár 12/3, Alston 2. Csere: R. Davis 22/6, Keller I. 4/3, Szatmár -, Filipovics 9, Kerpel-Fronius B. 3/3.
Falco: Somogyi 4, Benke 7/3, Clark 11/9, Golomán 10/6, Keller Á. 11/3. Csere: Váradi 27/15, Perl 5/3, Hawkins 3/3, Barac 9, Verasztó -.

A párharcot 3-1-re a Szombathely nyerte.

MVM-OSE Lions – Egis Körmend 72-86 (15-24, 16-15, 14-24, 27-23)
Oroszlány
: Ihring 15, Carev 10, Parrish 4/3, Calhoun 22/9, Molnár 10. Csere: Tóth 4, Ruják 3, Dorogi 4. Körmend: Stokes 5/3, White 11/9, Martinez 2, Szavics 23/15, Gordon 10. Csere: Kenéz -, Takács 2, Ferencz 17/9, Durázi 6/3, Krivacsevics 7, Doktor 3/3, Kiss -.

A párharcot 3-1-re a Körmend nyerte.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Szolnoki Olajbányász 80-79 (21-19, 19-27, 29-21, 11-12)