Major Veronika és Rédecsi Máté a magyar bajnok légpisztolyban

Major Veronika
Major Veronika. Fotó: Hoffer Szilvi

A nőknél a szám Európa-bajnoka, Major Veronika, a férfiaknál Rédecsi Máté győzött légpisztolyban pénteken a 10 méteres sportlövő országos bajnokságon.

A nőknél a szám Európa-bajnoka, Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) nyerte 243.2 körrel a légpisztolyt a 10 méteres sportlövő országos bajnokságon, a Fehér úti Nemzeti Lőtéren, aki az alapversenyben is a legjobbnak bizonyult 580 körrel. 

A második helyen Fábián Sára Ráhel (Csepel TC), a harmadikon Jákó Miriam (Cél-Tudat SE) végzett 239.4, illetve 220.2 körrel. 

A BHSE 1-es alakulata győzött a csapatversenyben Sike Renáta, Dávid Krisztina, Tóth Anikó összeállításban 1695 körrel. Második lett a Csepel TC 1694, harmadik a KSI 1-es csapata 1674 körrel. 

A férfi légpisztolyban Rédecsi Máté (BHSE) lett az országos bajnok 240.9 körrel, a második helyen Nagy Ákos Károly(Tisza Volán SC) végzett 237.1 körrel, míg a harmadikon Tátrai-Fejes Miklós (BHSE) 216 körrel. Az alapversenyben meglepetésre 571 körrel az élen záró Barizs Márton Dániel (Debreceni LSE) lett a negyedik 195.5 körrel. 

A csapatversenyben első lett a Budapesti Honvéd SE 1 Rédecsi Máté, Tátrai-Fejes Miklós, Kiss Gergely Lászlóösszetételben 1695 körrel. A második Tisza Volán SC 1678, míg a harmadik Újpesti Torna Egylet 1-es csapata 1671 kört ért el. 

Forrás: Hunshooting.hu

You may also like...