Milák Kristóf a világ idei harmadik legjobb idejével nyert 100 méter pillangón

Milák Kristóf
A későbbi győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A világ idei harmadik legjobb idejével nyert pénteken Milák Kristóf 100 méter pillangón a Duna Arénában rendezett úszó országos bajnokságon.

A szám olimpiai ezüstérmese 50.99 másodperccel csapott célba

A Honvéd 24 éves klasszisa egy év szünet után versenyzett újra, ezt megelőzően legutóbb tavaly a Kaposváron rendezett ob-n indult. Ezúttal hat számot vállalt, 50, 100 és 200 méter gyorson, valamint 100 és 200 méter pillangón nyert, csak 50 méter pillangón lett második Szabó Szebasztián mögött.

Burián Katalin olimpiai szintes időt úszott 200 méter háton

A 29 éves versenyző 2:10.19 perccel ért célba, ezzel teljesítette a 2:10.39-es ötkarikás kritériumot.

Burián Katalin ugyanakkor jelenleg nem tekinthető olimpiai indulónak, ugyanis ebben a számban a most első Szabó-Feltóthy Eszter és második Molnár Dóra is megelőzi őt a hazai rangsorban.

Telegdy Ádám egyéni csúccsal jelenleg olimpiai induló

A 28 éves versenyző 1:55.57 perccel csapott célba, ezzel a 2021-es, tokiói olimpián úszott 1:56.15-ös teljesítményen javított jókorát.

Ennek köszönhetően a japán fővárosban ötödik Telegdy a hazai rangsorban megelőzte Kovács Benedeket, így ebben a számban jelenleg a világbajnok Kós Hubert mellett ő tekinthető olimpiai indulónak.

„Az ob első napja óta érzem, hogy fizikailag és mentálisan is nagyon jó formában vagyok, nagyjából ilyen időt képzeltem el előzetesen. Az edzőmmel, Virth Balázzsal sikerült találnunk egy olyan edzésritmust, aminek köszönhetően most vagyok a leggyorsabb egész karrierem során” – nyilatkozott Telegdy Ádám, akinek felesége, Kapás Boglárka 200 méter pillangón úszott szerdán olimpiai szintet. Hozzátette, a háziverseny egészen a júniusi Európa-bajnokság végéig tart, így nem dőlhet hátra.

Kapás Boglárka aranyéremmel zárta utolsó országos bajnokságát

Győzelemmel fejezte be pályafutása utolsó országos bajnokságát Kapás Boglárka, aki 800 méter gyorson diadalmaskodott.

A harmincéves sportoló szerdán 200 méter pillangón olimpiai szintes idővel nyert, így az ötödik ötkarikás játékára készülhet. Az év végi rövidpályás világbajnokságot követően befejezi pályafutását, amelynek csúcspontjaiként a 2016-os, riói olimpián 800 méter gyorson bronzérmes, a 2019-es világbajnokságon, Kvangdzsuban pedig 200 méter pillangón aranyérmes volt.

Kapás és Telegdy
Kapás Boglárka és Telegdy Ádám. Fotó: MÚSZ

„Csodás volt az utolsó nagypályás Országos Bajnokságom! Tulajdonképpen minden úgy alakult, ahogy megálmodtuk: nekem megvan az A szint 200 pillén, az utolsó úszásom 800 gyors volt – egy régi kedvenc, és még nyerni is sikerült, Ádám pedig óriási úszással bekerült a top kettőbe, azaz jelenlegi állás szerint mindketten utazhatunk Párizsba! Ha ez így is marad, akkor ez lesz a 3. közös olimpiánk!”

A Jövő SC színeiben Verrasztó Evelyn pályafutása 63. ob-aranyát nyerte olyan ifjú társakkal, akik meg sem születtek még, amikor ő 2002-ben először szerepelt nagypályás ob-n.

Forrás: MÚSZ / MTI

Jackl Vivien olimpiai szinttel, a világ idei második legjobb idejével nyert 400 vegyesen

Zombori Gábor olimpiai szinttel nyert 200 vegyesen, Fángli Henrietta országos csúcsot úszott