Négy magyar érem a párizsi úszóviadal nyitónapján

Négy érmet szereztek a magyar úszók a párizsi nemzetközi verseny pénteki nyitónapján.
Az augusztusi Európa-bajnokság helyszínén zajló viadal eredményközlője szerint Németh Nándor 100 méter gyorson másodikként csapott célba (48.57 másodperc)
Jászó Ádám 50 méter háton (25.09), Márton Richárd 200 méter pillangón (1:57.79), Ugrai Panna pedig 200 méter gyorson (1:58.98) harmadik lett.
A párizsi versenyen a teljes francia élmezőny mellett a német, a görög és a holland válogatott is képviselteti magát, illetve a britek háromszoros olimpiai bajnoka, Adam Peaty is indul.
A magyar színeket tizenöten képviselik, ők már akár a Sós Csaba szövetségi kapitány által meghatározott Eb-szintidőket is teljesíthetik, ez azonban a szezon első igazi versenyén még nem feltétlenül elvárható.
Pádár harmadik, Ábrahám negyedik 200 gyorson az amerikai egyetemi úszódöntőben
Fő számukban, 200 yard gyorson Pádár Nikolett harmadik, Ábrahám Minna pedig a negyedik helyen végzett az amerikai egyetemi úszódöntőben (NCAA).
Az Atlantában zajló viadal eredményközlője szerint a Texas egyetemet erősítő 19 éves Pádár 1:40.78 perces idővel csapott célba, ez közel négy tizeddel maradt el a nyitónapon a 4×200 yardos váltóban úszott, iskolarekordot jelentő idejétől (1:40.30 p). A USC színeiben versenyző, ugyancsak 19 esztendős Ábrahám – aki kisebb sérüléssel bajlódik – 1.41.66-tal lett negyedik.
A számot Anna Moesch nyerte 1.39.23 perccel, ami a viadal történetének második legjobb ideje, a rekordot Missy Franklin tartja 1:39.10-zel.
Új világcsúcs született férfi 50 méteres gyorsúszásban az ausztrál Cameron McEvoy révén
A swimswam szakportál beszámolja szerint a szám ausztrál olimpiai bajnoka a kínai Sencsenben zajló nemzetközi viadalon 20.88 másodperccel diadalmaskodott, ezzel a brazil Cesar Cielo 2009-es „cáparuhás” rekordját adta át a múltnak.
A 31 éves úszó egy testhosszal nyerte meg a leggyorsabb számot, megelőzve többek között a világbajnoki bronzérmes, ezúttal második amerikai Jack Alexyt és honfitársát, Kyle Chalmerst.
McEvoy mindeddig a negyedik legjobb idővel rendelkezett, eddigi csúcsa 21.06 volt. Párizsban 21.25-tel nyert ötkarikás aranyat, tavaly Szingapúrban 21.14-gyel lett világbajnok.
(MTI)








