Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 méter gyorson

Szabó Szebasztián
A holtversenyben második helyezett Szabó Szebasztián (j) és a francia Florent Manaudou (b), valamint a győztes brit Benjamin Proud (k) a férfi 50 méteres gyorsúszás eredményhirdetésén a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Szabó Szebasztián címvédőként ezüstérmet nyert 50 méter gyorson az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki napján.

A 27 esztendős magyar versenyző egyéni csúcsától (20.72) – amivel két éve Kazanyban nyert – mindössze két századdal elmaradva csapott célba a francia Florent Manaudou-val holtversenyben.

Az egyetlen magyar érdekeltségű csütörtöki finálét Szabó a harmadik legjobb idővel (20.87) várta, a leggyorsabb szám döntőjében jól kapta el a rajtot, azonban a táv első fele mégsem sikerült neki olyan jól, negyedikként fordult, de nagy hajrával végül második lett.

A számot a brit Benjamin Proud 20.18-as Európa-csúccsal nyerte, mindössze két századdal maradt el az amerikai Caeleb Dressel világrekordjától.

„Az eleje nem sikerült annyira jól, mint tegnap, így a végén már csak becsuktam a szemem és a technikára koncentráltam. Ez egy ilyen szám, igazi lutri, rengetegen vagyunk, mindig más tud nyerni” – mondta az MTI-nek Szabó Szebasztián, aki a győztesről is beszélt. „Az utolsó három hétben együtt edzettünk Prouddal, ott nem így nézett ki, de le a kalappal, fantasztikusan úszott, gratulálok neki. Én is nyilván szeretnék vele csatázni, szóval még keményebben kell edzeni”.

A győriek kiválósága ezzel a magyar küldöttség második érmét szerezte a romániai kontinensviadalon, szerdán Késely Ajna nyert bronzérmet 800 méter gyorson.

Rövidpályás úszó Európa-bajnokság

Férfi 50 m gyors, Európa-bajnok

Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 20.18 másodperc – Európa-csúcs
2. SZABÓ SZEBASZTIÁN és Florent Manaudou (Franciaország) 20.74

Pénteken öt magyar úszó szerepel döntőben

A csütörtöki elődöntőkből három magyar, Holló Balázs, Márton Richárd és Komoróczy Lora Fanni biztosította helyét a pénteki finálékban az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Az elődöntőkben érdekelt magyarok közül elsőként Holló Balázs ugrott medencébe 200 méter vegyesen, délelőtt nem kellett megerőltetnie magát, mivel nem volt túl népes a mezőny, így a 11. idővel (1:57.55) várta futamát, melyben a novemberi, debreceni országos bajnokságon úszott egyéni csúcsától (1:55.58) mindössze két századdal maradt el és a hetedik helyen került a pénteki fináléba.

A nap slusszpoénját Komoróczy Lora Fanni szolgáltatta, aki 50 méter háton nyolcadik idővel (27.02) várta a középdöntőt, ahol aztán egyéni csúcsát (26.69) jócskán túlszárnyalva 26.47 másodperccel a negyedik helyen került a döntőbe, így egyéniben először úszhat fináléban világversenyen.

„Az biztos, sokat dobott a dolgon, hogy most sikerült normálisan elérnem a falat, nem úgy, mint délelőtt, ami miatt nagyon dühös voltam. Boldog vagyok, hogy ott lehetek a döntőben” – fogalmazott a 17 éves magyar versenyző.

A pénteki nap zárószámában 1500 méter gyorson Flück Nóra és Késely Ajna is ott lesz a fináléban.