Távozott a címvédő Csíkszereda vezetőedzője

Csíkszereda
Tom Coolen. Fotó: Szekelyhon.ro

Távozott posztjáról Tom Coolen, a jégkorong Erste Ligában címvédő SC Csíkszereda vezetőedzője.

A Székelyhon szerdai beszámolója szerint a kanadai szakember közös megegyezéssel bontott szerződést a klubbal, Hodos László klubvezető pedig elmondta, a csapatot a következő mérkőzéseken Hozó Levente irányítja.

A 69 esztendős Coolen novemberben lett az együttes vezetőedzője, 19 Erste Liga-mérkőzésen irányította a gárdát, mérlege tíz győzelem – ebből négy hosszabbítás után – és kilenc vereség.

A Csíkszereda jelenleg a még éppen automatikus negyeddöntőt érő hatodik helyen áll az Erste Ligában, amelynek alapszakasza február 5-én zárul.

A kék-fehérek vasárnap a FEHA19, kedden pedig a Dunaújváros csapatával találkoznak az Erste Ligában.

Erste Liga: fővárosi győzelmek

Az alapszakasz megnyerésére hajtó Budapest Jégkorong Akadémia legyőzte a vendég DVTK-t, míg a felsőházba jutásért küzdő FTC a Dunaújvárosi Acélbikák felett diadalmaskodott az Erste Liga keddi játéknapján.

A magyar bajnoki címvédő FTC célja, hogy elcsípje az ötödik helyet, és ezért nem engedhette meg magának, hogy kikapjon az utolsó előtti helyen szerénykedő Dunaújvárostól. Már a 8. percben 2-0-ra vezetett a zöld-fehér alakulat, ám a meccs derekára váratlanul egyenlített a DAB. A záró játékrész elejét ismét megnyomta az FTC, duplázott, a végén pedig ütött még egy üres kapus gólt is.

A Budapest JAHC-ra nehezebb ellenfél várt, a DVTK a Brassóval csatázik az alapszakasz harmadik helyéért, ám most a fővárosiak a 4. percben előnyhöz jutottak, majd hamarjában egy-egy emberelőnyös gól született mindkét oldalon.

A folytatásban is gyorsan két gólt szerzett a házigazda, a miskolciaknak nem volt esélyük, a végén pedig kaptak még egy-egy emberelőnyös és – hátrányos találatot. A meccset Kirils Galoha és Kiss Roland verekedése zárta le.

Erste Liga:

FTC-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák 5-2 (2-0, 0-2, 3-0)
Gól:
 Kreisz Brúnó (6., 45.), Tóth Gergő (8.), Jozef Hrabal (41.), Rasmus Kulmala (60.), ill. Nejc Brus (21.), Hadzinikolic Oliver Ödman (32.)

Budapest JAHC-DVTK Jegesmedvék 6-1 (2-1, 2-0, 2-0)
Gól:
 Mirko Djumic (4.), Tóth Gergely (8., emberelőnyben), Ilja Culihin (27.), Kirils Galoha (30.), Eetu Elo (57., emberelőnyben), Tóth Richárd (57., emberhátrányban), ill. Jan Blasko (11., emberelőnyben)

10.  FEHA19                      31  3   1   3  24 68-147  14
    Az 1-6. helyezettek a negyeddöntőbe jutnak, míg a 7-10. helyezettek a rájátszásba jutásért csatáznak.

Forrás: MJSZ / MTI

Erste Liga: a listavezető legyőzte a sereghajtót