A női kézilabda-válogatott hat góllal kikapott Norvégiától

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott idei első vereségét elszenvedve 33-27-re kikapott a házigazdától a világbajnokságot megelőző norvégiai felkészülési tornán, szombaton.
A jövő szerdán rajtoló világbajnokságra hangolódó nemzeti együttes Strauméban találkozott az olimpiai és Európa-bajnok, a legutóbbi vb-n ezüstérmes skandináv vendéglátókkal. A két együttes legutóbb a tavalyi kontinensviadal bécsi elődöntőjében mérte össze az erejét, az a találkozó 30-22-es norvég sikert hozott, azóta a magyar válogatott valamennyi mérkőzését megnyerte.
A magyar szövetség (MKSZ) honlapjának felvezető anyaga alapján a rivális keretében helyet kapott a Győr jobbszélsője, Emilie Hovden és két balátlövője, Veronica Kristiansen és Kristine Breistöl, valamint a Ferencváros beállója, Vilde Ingstad.
Az MKSZ közösségi oldalának híradása szerint a találkozó előtt a norvég szövetség elbúcsúztatta egyik legendás játékosát, Camilla Herremet. A 39 esztendős balszélső olimpián kétszer, világbajnokságon háromszor, Európa-bajnokságon pedig hatszor volt aranyérmes norvég válogatott tagja.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese kezdett jobban (1-4), a norvégok az első játékrész felénél érték utol ellenfelüket. A vendégek ezt követően is tartották a döntetlen körüli eredményt, sőt a szünet előtt a vezetést is visszavették, pihenőre végül a skandinávok egygólos előnyénél vonulhattak a felek.
A második félidő derekán egy ötperces magyar gólcsendre alapozva eltávolodott a ritmust váltó házigazda (25-20), miközben kevésbé volt hatékony a magyar védekezés. A hajrában sikerült faragni a még tovább duzzadt norvég előnyből, így végül a vendéglátó hat találattal kerekedett felül.
A két válogatott 90. egymás elleni mérkőzésén ötven magyar siker és három döntetlen mellett összesen 37., sorozatban 12. alkalommal született norvég diadal.
„Jobban játszottunk, mint az első mérkőzésen” – utalt Golovin Vlagyimir a szerbek 29-25-ös csütörtöki legyőzésére. A szövetségi kapitány kiemelte a kapus Szemerey Zsófit, akinek a teljesítménye az első félidőben nagyban meghatározó volt az állás szorosan tartásában. Kitért rá, hogy a második félidőben a nyolcadik és a 13. perc között csökkent együttese koncentrációja, ez talán a fáradás miatt alakult így meglátása szerint, miközben a norvégok sorra szerezték a könnyű gólokat.
„Bár sok gólt kaptunk, a tempó is nagy volt és a kapura lövések száma is magas volt. Az eredménytől függetlenül örülök, mert az utolsó tizenöt percben is küzdöttünk”
– fogalmazott Golovin, aki fontosnak tartja ezt a találkozót, mivel jó ellenféllel találkoztak, voltak jó megoldások és teljesítmények is együttesében.
A felkészülési tornát vasárnap a spanyol együttes ellen zárja a magyar válogatott. A holland-német közös rendezésű vb csoportkörében jövő csütörtökön Szenegál, szombaton Irán, december 1-jén pedig Svájc lesz az ellenfél a hollandiai ‘s-Hertogenbosch-ban.
Posten Kupa, női felkészülési torna, 2. forduló
Norvégia – Magyarország 33-27 (17-16)
Norvégia: Krogh, Lunde, Raasok (kapusok), Aardahl 5, Aune 2, Bakkerud 2, Breistöl 3, L. R. Deila 1, T. R. Deila 5, Henriksen 1, Hovden 3, Kristiansen 1, Mörk 3 (2), Obaidli, Skogrand, Wollik 5.
Magyarország: Bukovszky, Szemerey (kapusok), Albek 4, Bordás, Csíkos 1, Grosch 3, Hársfalvi, Klujber 2, Kuczora 3, Márton 1, Papp, Simon 6 (2), Szmolek 2, Tóvizi 4, Vámos 1.
Forrás: MKSZ / MTI
Klujber Katrin: csapatkapitányként még több figyelmet kell fordítanom a lányokra








