Valter Attila nagyot bukott a Giro d’Italia-n

Lucca
Fotó: Tim de Waele/Getty Images

Valter Attila bukott és végül a 165. helyen ért célba a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny csütörtöki ötödik szakaszán, amelyet a francia Benjamin Thomas nyert meg sprintbefutóban, miközben az összetettbeli elsőséget megtartotta a szlovén Tadej Pogacar.

A 28 esztendős Benjamin Thomas a Genova és Lucca közötti 178 kilométeres etapon szökevénycsoport tagjaként sprintben verte meg a dán Michael Valgrent és az olasz Andrea Pietrobont. A francia szakaszgyőztes pályakerékpárban négyszeres világbajnok, háromhetes körversenyen viszont most aratta pályafutása első szakaszsikerét.

A kétszeres Tour de France-győztes Tadej Pogacar, valamint összetettbeli nagy riválisai egyformán 11 másodperces hátránnyal zárták az etapot, így a szlovén sztár megőrizte a rózsaszín trikót, előnye 46 másodperc a második Geraint Thomasszal, és 47 a harmadik Daniel Martínezzel szemben.

Valter Attila valamivel kevesebb mint 26 kilométerrel a cél előtt viszonylag nagyot bukott, a televíziós közvetítésben látottak alapján meg is sérülhetett, de végül cserekerékpárral folytatta a viadalt és a 165. helyen ért célba. Összetettben a 61. helyre csúszott vissza, hátránya csaknem tizennyolc perc Tadej Pogacarral szemben.

„Láttam mindkét versenyzőnk bukását. Szerencsére mindketten folytatni tudták, de egészen más adrenalintól túlfűtötten visszapattanni a nyeregbe, mint másnap újra rajthoz állni” – nyilatkozta az M4 Sport helyszínen tartózkodó riporterének Mark Reef, Valter Attila csapatának sportigazgatója. Hozzátette, a szerdaihoz hasonló szakaszokon „nem lehet túl sokat nyerni, viszont annál többet lehet veszíteni”.

„Meg kell vizsgálnunk az állapotukat és a helyzetet, de bízzunk a legjobbakban”

– mondta Reef.

Results powered by FirstCycling.com

Csütörtökön a Viareggio és Rapolano Terme közötti 180 kilométer megtétele vár a 107. Giro d’Italia mezőnyére, amely 3400 kilométert teljesít, amíg május 26-án célba ér a római záróetapon.